Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníWilliam Diehl - Primární strach

28.04.2003   Bruce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V Chicagu je brutálně zavražděn ctihodný arcibiskup. K vraždě, zmrzačení a zohavení duchovního dojde přímo v jeho farním bytě. Krátce po vraždě je v kostele nalezen andělsky vyhlížející mladíček. Skrývá se ve zpovědnici, je celý od krve a svírá zkrvavený řeznický nůž, avšak přísahá, že hrůzný čin nespáchal.

Veřejnost je však přesvědčena o opaku, stejně tak policie, státní návladní i politické špičky, jež se snaží vytěžit z případu, který je po celou dobu vyšetřování v popředí zájmu médií, vděčný kapitál.
Případu je nucen se ujmout bez nároku na honorář mladý právník Martin Vail, který je znám svým neotřelým přístupem k obhajobám takto předem ztracených případů. S týmem sobě podobných spolupracovníků věřících ve spravedlnost, i kdyby měla zasáhnout nejvyšší špičky politického života ve městě, se pouštějí do spletité cesty odhalování pravdy. A ta je v tomto případě pro leckoho strašlivější, než rozčtvrcený biskup.
Tolik zhruba nástin napínavého knižního thrilleru z právnického prostředí s výbornou dějovou zápletkou, jenž je napsán stylem, který nedovolí odložit knihu, dokud ji nedočtete do samotného konce. Děj v knize má rychlý spád, ale také spoustu výborných, mnohdy humorných dialogů, ať už mezi jednotlivými hlavními postavami nebo při líčení v soudní síni. Kniha zaznamenala obrovský úspěch a byla také zfilmována (u nás je znám film pod názvem Prvotní strach). Jak už to v takových případech bývá, scénář byl oproti knize malinko pozměněn, stejně tak i postavy, ale nakonec mě film uspokojil díky hereckým výkonům Richarda Gera (M.Vail) a hlavně skvělého Edwarda Nortona (Aarona Stamplera).
Autor této knihy, William Diehl, je u nás znám i dalšími svými tituly. „Znamení zla“ a „Království pekla“ jsou volným pokračováním trilogie o právníkovi Marty Vailovi. Dále je to thriller s názvem „27“ z období 2. světové války a jeden z jeho prvních - špionážní román „Chameleon“.

Foto: www.fantasticfiction.co.uk


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: OBr - 9.2.2006 - 13:36

Doporučuji
Tyhle trilogie je jedna z nejlepších detektivek. Rozhodně doporučuji.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0454 s