Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 11.8.2020, svátek má Zuzana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12924
Komentářů: 11145


MěřeníSilvestr

30.12.2005     Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Ani se mi nikam nechce,“ zareagoval můj známý na otázku, kde letos oslaví Silvestra. „Ještě jsem se nevzpamatoval z toho loňského.

Představ si, co se mi stalo: Zábava v plném proudu, teplo v sále k zadušení. Zamířil jsem na toaletu. Ve dveřích jsem se srazil se spolužačkou. „Člověče,“ otřela si čelo, „musela jsem si jít svlíknout kombiné, abych tu vůbec vydržela.“ „Dobrej nápad,“ konstatoval jsem. „A nevešla by se ti do kabelky ještě moje kravata? Sundal jsem si ji, abych se neudusil a nemám ji kam dát.“
Bez řečí strčila kravatu do kabelky a víc jsme si na ni ani jeden nevzpomněl.

Když se druhý den objevila ve dveřích, vypadala jako by ji převálcovala lokomotiva. „Ty vole,“ řekla místo pozdravu, „ještě že sis ke mně neschoval slipy! Dovedeš si představit co ten můj vyváděl, když jsem ráno z kabelky vytáhla spolu s kombiné i tvoji kravatu? Neumíš? Tak chvíli počkej a uvidíš. Je mi v patách.“

Vpadl do bytu jako tajfun a pěknou chvíli jsme si připadali jako na gestapu. Nikdo si neumí představit, kolik úsilí nás stálo, než jsme toho Othella přesvědčili, jak to doopravdy bylo. A tak ať se nikdo nediví, že letos zůstanu raději u televize. U ní můžu tak nanejvýš usnout.Zdroj fotografie: archiv autora


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: kubas - 7.1.2006 - 0:11

pár dobrých rad zdarma
Uznávám, že podobný zážitek jednoho odnaučí strkat do cizích věcí kravatu. (Nebo se to říká o nosu? Hmm..) Každopádně! Měl bych pro Vašeho přítele pár tipů, jak propařit celou noc v saku a ráno mít ještě v čem odejít domů:
Varianta první, šatnová. Ať už paříme v šantánu, nebo u někoho doma, je dobré si přebytečné slupky odkládat někam do bezpečí. Neberte to prosím jako třetí lekci v mateřské školce, ale v šatně nám sako nikdo neušpiní, neukradne, nebude v něm najednou tancovat na stole, ani si ho nezabalí pod stromeček mumlaje, že byl přece celej rok hodnej. No a když jsme u někoho doma, určitě se vyplatí se zeptat hostitele / hostitelky, kam se dá pověsit něco na ramínko. Kravata může být složená v kapse, Othelové totiž po ránu hrozně lezou do kabelek.
Varianta druhá, buran. Pokud přijdeme na kravaťáckou párty v domácích teplákách a pomačkaném tričku, nemusíme řešit, kam s kravatou. (Nemusíme se totiž vůbec dostat dovnitř.)
Varianta třetí, kombinovaná. Teď trochu vážně. Doporučuji. Když to jen trochu jde, beru si na kravaťáckou párty rezervní slušné kalhoty a ležérní košili. Třeba na svatbách a na podobných maratónních pitkách si polovina účastníků ani nevšimne, že už nejste ve fraku, druhá polovina bude závidět. Sako s košilí a kravatou složíme do igelitky a schováme třeba do "hokejové" tašky. Voilá.
Varianta čtvrtá, .... Horko z dlouhých konfekčních kalhot lze upustit otevřeným poklopcem, nebo vyhrnutím nohavic. Košile se dá rozepnout, což je účinné hlavně pokud pod ní máte pořádné roští (kvůli cirkulaci vzduchu), propocené sako se dá na chvilku otočit naruby, aby podšívka vystydla a vyschla, kravata se dá bez povolení uzlu umístit do pozice Rambo, tedy tesně nad obočí. Jen Vám nemůžu zaručit, že Vám takto vystrojeným nebude větší vedro, než jindy :-)

Každopádně všecko nejlepší do Nového roku...

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0684 s