Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 11.8.2020, svátek má Zuzana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12924
Komentářů: 11145


MěřeníHippokratés by se divil - zdraví je byznys

19.12.2005     Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nejlepší doktor je ten, pro něhož jste běželi a který nebyl doma.
DIDEROT

Vzpomínám si, jak v jednom z televizních pořadů „Naostro“ vystoupil bývalý ministr zdravotnictví Fišer na téma: Naše zdravotnictví a alternativní medicína. Vyjádřil se, že jako vědec na nějakou vyšší moc nevěří, a proto podpořil návrh, aby se léčitelství jako živnost zrušeno.

Nakonec, pod tíhou faktů, nerad připustil případnou existenci takového léčitele, který respektuje předchozí lékařská vyšetření a doporučenou léčbu. Doufám, že tím pan ministr neměl na mysli například klasickou onkologickou léčbu (operace, chemoterapie, ozařování), a teprve poté, kdy se značná část pacientů už ocitla v náruči smrti, milostivě povolil Fortýnovu metodu devitalizace (nádor se zbaví přívodu a odtoku krve, takže odumře). Málo komu, kromě Ježíše Krista, se podařilo oživit mrtvého. A tak přes mnoho tajně vyléčených pacientů, kteří podstoupili zákrok včas, byla metoda devitalizace lékařskou komorou striktně zavržena.


V dalším pořadu dostali slovo léčitelé. (Připouštím, že tak jako všude, i mezi nimi se vyskytují podvodníci). Čínská lékařka, protože u nás nevystudovala medicínu, nesmí lékařskou praxi provozovat. Tisíciletími ověřená čínská medicína vychází z předpokladu, že lidská bytost se skládá nejen z materiální, ale i duchovní části. A protože každá nemoc má původ v duchovní oblasti, začíná tedy veškerá léčba od duše. (Není tím myšlena medikamentózní psychiatrická léčba).

Nechci se pouštět do diskutabilního tématu jako je alternativní medicína (homeopatie, bylinky, aromaterapie, čištění-rovnání energetických centr - čaker, meditace, práce s vyšším "JÁ", zavádění do minulých životů). Co je podstatné a přesvědčující, jsou vyléčení pacienti. Proto se léčitelné shodli na tom, že budou lidem pomáhat dál, dokud je nezavřou. A to bez chemických přípravků, operací, následně pak hospitalizace. Jen svýma rukama a tím, co příroda poskytuje.

A jsme u jednoho z hlavních důvodů, proč alternativní medicína má všude tolik odpůrců. Výroba léků znamená obrovský byznys, který stojí daňové poplatníky (pacienty) nemalé peníze. Na čem by pak vydělávaly mamutí chemické koncerny, vyrábějící léky? A co lékárníci, pojišťovny ...


Zdroj fotografie: archiv autora.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0666 s