Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 3.8.2020, svátek má Miluše 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12919
Komentářů: 11146


MěřeníMůj terorista

19.02.2006     Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

25. ledna 2006 uvedla Česká televize v pořadu "Můj terorista" příběh letušky Julie Cohen-Gerstelová, která se v roce 1978 stala obětí teroristického útoku Liberární fronty pro osvobození Palestiny.

Julie se v dokumentu, který natočila, snaží přesvědčit svět, že jen odpuštěním lze přetnout kruh nenávisti a násilí, a to nejen mezi Palestinci a Izraelci. Setkává se s nepochopením a vyvolává bouřlivou diskusi, když žádá příslušnou komisi o propuštění "svého" teroristy.

26. ledna, druhý den po odvysílání tohoto dokumentu, šokuje svět zpráva o volebním vítězství hnutí Hamás nad dosud vládnoucím Fatah. Přes noc se z dosud terorického hnutí stává legální strana, která bude sestavovat příští vládu. Léty nahromaděné křivdy, spáchané na Palestincích, se derou na povrch, a vítězství, s kterým si zjevně nevědí rady, jim zatemňuje hlavy. Chtějí osvobodit svoje území, doposud okupovaná Židy a pronášejí na jejich adresu tvrdá slova.

Tak jako svět nechápe, že letuška Julie odpustila svému teroristovi, tak nechápe ani důvody, vedoucí k vítězství hnutí Hamás. A Židé, považující se za národ "vyvolený", práva Palestinců nechtějí uznat. Tak se začarovaný kruh nenávisti a násilí protnout nedaří. Chybí k tomu tolik potřebná vůle.

Zdroj fotogtafie: www.ct24.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: J.Tichý - 22.3.2006 - 13:53

Plést si Julii Cohenovou s Romeem a Julii je chybo
Pokud si myslí Jule Cohenová, že kořeny problému spočívají v odpuštění svému teroristovi, je to její věc. Je otázkou, co by její odpuštění hodný terorista dělal, pokud by nebyl chycen, uvězněn a nečinil by smutný obličej pokání, zda by nevyhodil a neusmrtil další civilní oběti. I potom by si zasloužil odpuštění? Útočník na jakoukoliv civilní osobu je totiž nikoli vojákem, bojujícím za "svou" stranu, ale hromadným vrahem, kterého je potřebné eliminovat.

Je strašně jednoduché říci, že Židí se považují za vyvolené a přitom přehlížet, že palestinská vražedná nesmiřitelnost je bezbřehá a že se nejedná o boj vojáků s vojáky ale genocidně zaměřené útoky palestinců s cílem vyhladit židy do posledního civilisty. Proto to nikdy nemůže být osvobozenecký boj palestinců, ale teroristická organizace vrahů a proto také nemůže být řeči o boji vyvolených židů a začarovaného kruhu nenávisti, protože židé nejen že nebojují za vyhlazení palestinců, ale snaží se teroristické palestinské aktivity pouze negovat do té míry, aby nebyli sami ohrožováni a přežili. Ano, vztahy jsou v této válečné zóně pro běžného světo smrtelníka, který neprožil válečnou zónu ani jediný den, minutu či vteřinu opravdu matoucí a mnozí svůj názor vysloví zjednodušeně naivními názory i začarovaném kruhu nenávisti, naivním názorem u vyvoleném národu a o právech palestinců.

Práva palestinců nejsou jiná, než jakéhokoliv člověka na světě, stejně tak žida, ale požadavky palestinských teroristů vydávaných za práva paletrsinců jsou ale úplně něco jiného. Práva palestniců a za práva vydávané genocidní požadavky palestinských teroristů opravdu nelze slučovat.
A to, že se z teroristů stává rádoby vládní strana je jen důkazem toho, že čím dál tím víc Palestinců se stává palestinskými teroristy s genocidním cílem vyhladit židy. Útoky na židovské ženy a děti je toho důkazem´a příkladem toho, co by se stalo, kdyby Israel dal na řeči do důsledku nechápajících pseudohumanistů, kterří si pletou fanatické vrahy s bojovníky za svobodu.

Od: Libuše Čiháková - 22.3.2006 - 14:21

A co si přečíst Bibli? Nebo Korán? Odpuštění je v obou prvním předpokladem duchovního vývoje.

Od: J.Tichý - 23.3.2006 - 14:05

Bibler, Korán, duchovní vývoj?
Bible i Korán jsou především náboženská propaganda, stejně tak jako cokoliv jiného. Předpokladem duchovního, (duševního) vývoje je sám člověk a jeho vůle ke svému vývoji a není nutně podmíněna číst bibli nebo korán, protože tyto knihy krom toho, že publikují daleko starší a dávno existující představu a názory člověka třeba o morálce, obsahují i notný manipulační koncensus k tomu, aby byl člověk odkazující se na bibli či korán ovládán právě vydavatelem oné bible nebo třeba koránu, tedy právě církví, navíc bible i korán manipulují v mnoha věcech naprosto lživě.
O vůli se duševně vzdělávat rozhoduje člověk sám o sobě, sám v sobě a bibli ani korán k tomu nepotřebuje.
Bible i jiné náboženské bludy jsou jen koncentrované dogma k tomu, aby ovládlo svou skupinu věřících.
A odpuštění jako paušalizované dogma je jen bludem, naprosto iracionálním a v mnohém naprosto nelogické a co víc, nepoužitelné.
Odpuštění je adekvátní pouze tehdy, má li opodstatnění, které převyšuje příčinu a je-li k němu vůle nejen na straně odpouštějícího, ale i vůle k přijetí, na straně vinného. Jinak postrádá smysl. Jinak jako paušální pojem odpuštění je to naprosto naivní a nesmyslné.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2245 s