Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.7.2022, svátek má Jaroslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníŽeny nestojí o hlupáky!

16.04.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jestlipak víte, jakým vlastnostem dávají ženy u mužů přednost? Nakolik je pro ženy důležitá inteligence a fyzická přitažlivost? A záleží jim třeba na vzdělání? Traduje se, že správně by měl muž mít vyšší nebo minimálně stejné vzdělání jako jeho partnerka. Záleží na tom však ženám doopravdy?

Samotnou mě to zajímalo. Proto jsem se zeptala celkem 32 žen rozdílného věku a požádala je, aby seřadily několik mužských předností, a to podle jejich důležitosti při výběru partnera. Dala jsem jim na výběr z pěti možností: fyzická přitažlivost, míra dosaženého vzdělání, inteligence, humor a finanční zajištění. Zajímalo mne především, nakolik je pro nás ženy důležité vzdělání, ale tento můj důvod žádná z respondentek neznala.

A výsledky? Ukázalo se, že dosažené vzdělání je z pěti uvedených možností pro ženy nejméně důležité. (Většina žen uvedla, že vzdělání staví na páté nebo čtvrté místo, jen v jednom případě skončilo vzdělání jako třetí.) Tady je celkové pořadí:

1. inteligence
2. humor
3. fyzická přitažlivost
4. finanční zajištění
5. míra dosaženého vzdělání

Jednoznačně vyhrála inteligence. Nikdo nechce mít doma hlupáka. Tím se však paradoxně potvrzuje, nad čím jsem pochybovala na začátku, že totiž "muž má mít vyšší vzdělání než žena" – jenomže s tím zásadním rozdílem, že pro ženy není důležité vzdělání jako takové, ale inteligence. V podstatě se ale jedná o totéž. Ženy zkrátka hledají partnera, se kterým si budou moci popovídat. Mnohdy dokonce muže, ke kterému mohou vzhlížet. Tolik tedy k inteligenci a vzdělání, které skončily na prvním a posledním místě.

Mezi poměrně vyrovnanými výsledky vynikla kolonka "finanční zajištění", která zaznamenala nejrozporuplnější výsledky. Ač totiž skončila potřeba finančního zabezpečení partnera na čtvrtém místě, jako v jediném řádku se tu objevila všechna čísla od 1 do 5. Číslo zřejmě závislé na tom, jak daná žena momentálně žije a jakými životními zkušenostmi prošla.

Ráda bych dále upozornila na zajímavost na naší výsledkové listině v podobě fyzické přitažlivosti na bronzové příčce. Jen šest žen z dvaatřiceti uvedlo, že fyzická krása je pro ně u partnera zásadní, a tedy první v pořadí. Dá se z toho snad vyvozovat, že ženy nehledí na krásu?

Při jistém psychologickém výzkumu vyšlo najevo, že i když většina žen trvala na nedůležitosti fyzických předností, když dostaly možnost vybrat si partnera po několikaminutovém rozhovoru s více muži, drtivá většina se rozhodla pro muže hezké tváře. Proč? Protože fyzická krása je to první, co nás upoutá, co vzbudí náš zájem, co rozvášní naše feromony. Jenomže tady šlo o jednoduchou volbu, s kým by vyrazily na druhou schůzku.

Přesto bychom si partnera na vztah/život nevybraly kvůli kráse. Že inteligence nás přitahuje mnohem víc, dokazují mimochodem i doslova oškliví milovníci, jako např. Woody Allen a mnoho dalších. Nakonec nejjednodušeji to vyjádřila jedna z žen, kterou jsem požádala o odpovědi do mého dotazníku: "Co je pro mě nejdůležitější při výběru partnera? To záleží na tom, na co toho partnera chci."
 

Zdroj fotografie: pixabay.com
Článek poprvé na webmagazinu vyšel 27.9.2006

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0427 s