Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 30.11.2023, svátek má Ondřej 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13620
Komentářů: 11402


MěřeníTrendem zimy budou punčochy na hlavě

04.10.2006   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

A nejen to, můžeme se těšit i na plyšová zvířátka, která nám budou plandat coby oděvní doplňky na rozevlátých šatech. Kde jsem k tomu přišla? Na jedné opravdu extravagantní módní přehlídce…

Hlavní nádraží je křižovatkou cest nespočtu lidí. Málokdo by však čekal, že se zde, na prvním perónu, odehraje velmi netradiční módní přehlídka. Spoluprací známého second-handu Megasekáč a Českých drah se zrodila akce, která pod záštitou veleznámé módní návrhářky (jejíž jméno jste asi nikdy neslyšeli) Madly Bažantové prezentovala novou sekáčomódu ve stylu lidových krojů.
Nejprve jsme byli řádně pohoštěni jednohubkami, a to dokonce v nejzadnějším z traktů second-handu. Člověk měl konečně prostor na to, aby si mohl bez všudy přítomné hadrárny prohlédnout secesní krásu nepříliš známých částí Hlavního nádraží. Překvapením pro všechny bylo samozřejmě následné přesunutí se na perón, který svým odlehlým nástupištěm poskytl relativní soukromí. Na nádražních vozítkách, kde se většinou povalují balíčky z poštovních vozů, postávala průvodkyně módní přehlídkou, Anna Duchaňová. Do mikrofonu se ve svém rádoby vtipném poloimprovizovaném vystoupení pokoušela přehlušit ampliony, která nás neustále upozorňovaly na příjezdy a zpoždění toho či onoho vlaku. Kapela jí prý nepřijela, tak si k sobě na vozík místo ní vytáhla kolemjdoucího zaměstnance Českých drah. A jaká to náhoda! I on ovládal hru na saxofon! I začalo se hrát a zpívat, hezky česky a mezi houf zvědavých fotografů a novinářů vytančily první modelky.
A vskutku bylo na co se dívat. Zatímco jedni kroutili nevěřícně hlavami, další z přihlížejících kočírovali přicházející záchvaty smíchu. Kolekce byla odvážná a hodně alternativní mládež by si v ní vybrala tak dva, možná tři modely, ostatní by mírou své originality porazily i je. Někteří z modelů neváhali divákům sehrát scénky k popukání, jako by již nestačilo, že některé oděvy vypadají jako živoucí deka, nebo plyšový medvěd. Přehlídka byla rozdělena na dvě sekce. Prvá představila oblečení na ven, hlavně pro mladé, druhá se specializovala na módu večerní. Rozdíl byste však marně hledali. Všechno bylo neuvěřitelně pestré a bláznivé.
Mezitím mezi námi kroužily hostesky a snažily se zbavit posledních táců jednohubek. Marně. A bylo tomu tak dobře, neboť po ukončení módní přehlídky se hejno krásných dívek rozlétlo s tácky plnými dobrot po celém hlavním nádraží a nabízely. Zdarma a s milým úsměvem. Lidé zírali a divili se. Hostesky nevynechaly ani nechvalně proslulý park Sherwood. Některé ještě oděny v sekáčové módě… dokreslily tak krásný konec celé ulítlé akce, která by jinak vyprchala do ztracena.

Foto: autorka
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0285 s