Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.12.2023, svátek má Barbora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13625
Komentářů: 11402


MěřeníHřbitovy zvířátek

24.11.2006   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Říkává se, že v životě musíme jediné: umřít. Ať chceme nebo ne, platí totéž i na naše miláčky. Ne každému se však chce ukončit společný život se zvířetem odevzdáním poddajného tělíčka veterináři. Zvířátka jsou i součástí rodiny, a proto jim lidé často chtějí na poslední cestu vzdát stejný hold, jako svým příbuzným.

Kdo by si myslel, že oficiální pohřbívání zvířat je nějakou žhavou novinkou rozmazleného 21.století, mýlil by se. Již ve starém Egyptě se ve spojitosti s kultem boha Apise mumifikovali býci a spousty jiných zvířat. Při vykopávkách se však ukázalo, že býkům zůstává v pořádku vlastně jen hlava, velká část zbylého těla se uvnitř sarkofágu skládala a rozlámaných kostí, mnohdy ani ne býčích! Další záhadou zůstává egyptský fanatismus pro mumifikaci. Když archeologové odkryli nekropoli s jeden a půl milionem vypreparovaných ibisů, nestačil se svět divit. To se ještě nevědělo, že bude následovat objev v Tuna-el-bebelu, čítající 4 miliony mumifikovaných ibisů, z nichž každý měl svůj malý sarkofág a vyhloubené místo ve skále. K této myriádě ptactva lze přičíst i plameňáky, sokoly, supy, orly a ze savců paviány. Pokud v seznamu postrádáte dnes tak oblíbené psy, tak ani oni nepřišli zkrátka, mumií bylo také nalezeno na tisíce. Šokující jsou i méně četné mumie – krokodýlů, žab, ryb, hadů, ale i vajec! Jak vidíme, dnešní doba to s pohřbíváním zvířat skutečně nepřehání.

Velká část majitelů (hlavně těch, co mají domeček, nebo chatu) pochovají svého zesnulého mazlíčka přímo na svém pozemku. Ti, co takové štěstí nemají, mohou využít služeb některého ze zvířecích hřbitovů. Jeden takový se nachází u obce Stará voda nedaleko Chebu. Uložení pejska do deseti kilogramů Vás zde bude stát 1500,-. Nájem hrobu ročně 200,- a chcete-li rakev, připočítejte ještě 2000,-. Mnohem známější hřbitov najdete v Praze 8, Bohnicích. Loni mu hrozilo zrušení, následkem čehož byl dosti omílán médii. Krizi hřbitov zatím překonal, prosperuje nadále. Je o něco dražší, nežli výše jmenovaný: zvířátko do 10kg pochováte za 3500,- a za těžší cena samozřejmě stoupá. Věčný spánek zde nesní jen pejskové a kočičky, ale najdete zde i kupodivu akvarijní rybičku. Ta je prý dokonce Američanka.

Možností posmrtného naložení s domácím miláčkem je i kremace. Zvířecí krematorium je v Brně, rozhodnete-li se pro tuto cestu, musíte počítat s částkou 8000,-.

Nejste-li movití, ale modernost Vám neschází, vystavte hrobeček přímo v kyberprostoru. Buď formou vlastní stránky, nebo využitím služeb některého z internetových hřbitůvků. Naleznete je na adresách: http://www.memoria.mysteria.cz a speciálně pro kočičky: http://www.kocka-info.cz/

Obrázek: autorka


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0627 s