Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 7.8.2020, svátek má Lada 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12923
Komentářů: 11146


MěřeníPojďte si trochu zařádit

15.12.2006   Kateřina Valášková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Šedivé stěny, domy, ulice, města... Není to už trochu moc? Kampak se vytratily barvy naší fantazie?

Z pohádkových příběhů jsem jako malá měla ráda Nekonečný příběh. Pamatujete na Etiena a jeho obrovskou knihu, na létajícího psa Falca a samozřejmě také na princeznu? V tomto příběhu hrozí zánik obrovské říše Fantazie, jevu zejména u dětí námi velmi obdivovaného, neboť moderní doba jakoby nutila člověka zapomenout na to slastné slovo fantazie. Ztrácíme snad míru naší fantazie s přibývajícím věkem? Kam se poděla modrá sluníčka a fialová babička z našich dětských obrázků?
S přibývajícícm věkem ubíjejí naši fantazii neustálé stereotypy a monotónnosti. Únik ze všednosti pro nás může představovat na příklad umění, skryté v divadle, knihách, obrazech, hudbě. Neuvěřitelná dávka fantazie, která se vyklubala odkudsi zhluboka a podařilo se jí dostat až k vrcholu. Ale proč to nezkusit? Je hudba, divadlo, kniha či výtvarné umění součástí vašeho života? Jestli ano, dám ruku do ohně za to, že fantazie ve vás vrní radostí a nebojí se rozrůstat. Ale nemusí se jednat o žádné honosné projekty, vždyť kolik let jste nevzali do ruky pastelku a nezkusili si něco nakreslit, bez pocitu viny, že přeci už nejste dítě a už vůbec ne dětinští... Stačí chvilku pozorovat prarodiče (protože oni si najdou ten čas a nestydí se za projevy emocí) hrající si se svými vnoučaty - a nechat se inspirovat tou společnou bezprostředností, nechat k sobě promluvit tu dávnou pravdu.
A jestliže se vám nechce jít do divadla ani kreslit, můžete "na to" jít i jinou cestou - zkuste si vyrobit něco pěkného k vyzdobení vašeho domova. Existuje přeci tolik možností. Drhání, drátkování, aranžování sušených květin... A nyní před Vánoci - co takové ručně vyrobené dárky? To že není fantazie? Zkuste to a uvidíte, kolik vlastních nápadů vás ještě překvapí. V čase vánočním stačí upéct perníčky a trochu si "zařádit" nad jejich zdobením... Nebojte se a hurá do toho!

Zdroj fotografie: www.gify.nou.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0663 s