Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 5.12.2023, svátek má Jitka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13627
Komentářů: 11402


MěřeníDarujte zdraví

18.12.2006   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Váháte nad dárky pro rodinu či přátele? Nechcete koupit zbytečnost, ale čiře praktická věc se jeví nevhodným dárkem? Mnozí se možná podiví, ale i v lékárně se dají sehnat kvalitní dary, které skloubí oba požadavky…

Lidská imunita se stále větším technickým pokrokem a sním souvisejícím úbytkem pohybu klesá. Máme samé alergie, vyrážky, bolesti zad a končetin. Čím jsme starší, tím se bolesti stupňují. Samo se tedy nabízí, darovat podpůrný přípravek starším členům rodiny. Vhodné se jeví kloubní výživy, stejně jako komplexní doplňky stravy. Podporují paměť, prokrvování končetin, vitalitu a dodávají i potřebné vitamíny. Mnoho farmaceutických firem zároveň se Štědrým večerem počítá coby s lamačem tržeb. Pro nás, zákazníky, to má také výhody: balení bývají vánočně upravené, často k nim náleží dárky, koupí většího balení ušetříte značnou sumu. Opatřit můžete i gel či krém proti bolestem. Snažte se ale v tomto případě vyvarovat levných balení.

Naše babička vždy na otázku, co by si pod stromeček přála, říkává: „Nic, hlavně ať jsou všichni zdraví.“ Doma má již vše, co potřebuje, knížky si vypůjčí z knihovny. Napadne snad někoho lepší alternativa, než ta, která jí pomůže trávit čas ve zdravotní pohodě?

Oblíbenými preparáty jsou vitamíny. Nespornou předností se pak stává široké spektrum nabídky i uplatnění – dnes je baští lidé od batolete po dědečky. Chceme-li udělat upřímnou radost dárkem, nedoporučovala bych vitamíny darovat dětem a dospívajícím. Obě skupiny se spíš pokuste hlídat, ať konzumují vitamíny přímo v potravě (hodně ovoce…).
Vysokoškoláci však již ocení životabudiče podporující imunitu a přípravky s Lecithinem, který zlepšuje paměť. Vitamíny představují taktéž ideální dárek pro uspěchané dospěláky, kteří si v práci jen s obtížemi mohou dovolit nemoc.

Má-li se jednat o dárek praktický, musí ho poté obdarovaný používat. To však neznamená, že máme dát pod stromeček na příklad vložky pro osobu trpící inkontinencí. Všeobecně platí, že nevhodným dárkem je ten, který připomíná nějakou vadu či obtíž, se kterou se daný člověk těžko smiřuje.

Zdroj fotografie: www.begriffswelt.de


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0235 s