Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 5.12.2023, svátek má Jitka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13627
Komentářů: 11402


MěřeníDárky pro zlost

27.12.2006   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zdá se vám, že Ježíšek někde omylem ztratil dopis, ve kterém ho žádáte o dárky? Možná proto mnoho z nás našlo pod stromkem věci, které lze označit za nechtěné. Leží teď na poličkách a my jen přemýšlíme: Jak se těch hloupostí elegantně zbavit?

Oblečení
Důvody pro nespokojnost s takovýmto dárkem existují vlastně jen dva: ošacení vám buď není, nebo se vám nelíbí. Myslíte-li si, že daný kousek hadříku je moderní, jen se neslučuje s vaším vkusem, zkuste jen „zrecyklovat“ v rámci rodiny a známých. Třeba ohromně sedne někomu jinému. Některé second-handy také nabízí komisní prodej. Oblečení můžete za nízkou cenu nabídnout do komise a až se prodá (za cenu minimálně trojnásobnou), získáte alespoň drobnou kompenzaci vaší Vánocemi sedřené peněženky. Oblečení lze dát i na charitu. V některých městských částech se již objevily kontejnery na oblečení, které bude předáno potřebným. Nemáte-li podobný sběrný koš ve svém okolí, odevzdejte šatstvo na některou z poboček Arcidiecézní charity (ta je v každém větším městě), nebo do pobočky jiné neziskové organizace (je-li oblečení vhodné i pro osoby důchodového věku, přichází v úvahu např. Život 90, či sběrny Broumovské charity atd.)

Hračky
Přebytečné hračky, hry a knížky pro mladší generace, přijdou vhod v dětském domově. Předem do nejbližšího domova zavolejte, kdy můžete věci přivést a zdali jich již nemají přehršel. S většími věcmi vhodnými pro děti se raději předem poraďte, nebo využijte portálu http://www.detskedomovy.cz . Máte-li to blíž do institucí podobných, například azylových domů, neváhejte zaklepat na jejich vrátka a pozeptat se, jestli se jim vaše přebytečné dárky budou hodit.

Knížky
Dostali jste žánr, který vám nic neříká, anebo knížku, kterou již v knihovně máte? Je-li vhodná pro děti, může opět doputovat do dětských domovů či azylových domů. Nemají-li tento výtisk, o který by mohlo mít čtenářstvo zájem, v knihovně, můžete knížku nabídnout i tam. Nejlépe však bude, když zkusíte výtisk prodat do antikvariátu.

Větší dárky zkuste prodat na inzerát. Pravda, po Vánocích to již půjde o něco hůře, ale třeba se přece jen někdo najde…Zdroj obrázku: www.twitchfilm.net


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s