Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.12.2023, svátek má Barbora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13625
Komentářů: 11402


MěřeníDo you speak English?

02.03.2007   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Také se vám plete, kdy máte použít v angličtině ten či onen čas? Nepravidelná slovesa ve třech sloupečcích pro vás možná představují noční můru a sestavení věty v řádném slovosledu se ne a ne podařit. Pak je právě pro vás určena nová učebnice z nakladatelství Fragment…

Již kultovní série učebnic, které se stále více stávají nutnou pomůckou dětí na základních školách, stejně jako středoškoláků, má nový přírůstek do rodiny. Angličtina v kostce – Gramatika, je moderním a přehledným shrnutím všech anglických jazykových „chytáků“ i běžných gramatických pouček. Na 151 modrobílých stranách si své čerstvě získané dovednosti rovnou otestujete některým z praktických gramatických cvičení a testů. Nejistotu správného výsledku můžete samozřejmě ověřit, jako u většiny učebnic, pomocí klíče na posledních stranách učebnice.

Svou cestu po krásách jazyka anglického čtenář započne u nejznámějších slovních druhů – podstatných jmen, přídavných jmen, zájmen a číslovek. Slovesa představují pro začátečníky oříšek sám pro sebe, je jim proto věnováno kapitol hned několik. Nejprve těm, na jaká narazíme nejčastěji – slovesům pomocným. Až po nich přejdeme ke slovesům modálním – can, may a dalším. Na straně 49 přichází peklo věčných začátečníků v podobě časů – přítomného, minulého, předpřítomného, předminulého, budoucího a předbudoucího. Pro duševní odpočinek se učebnici otáčí k trpnému rodu, rozkazovacímu způsobu a přes méně důležité slovní druhy (příslovce a předložky) pomalu spěje ke svému konci, zaměřeném na celistvé tvoření vět. Naučíte se, kterak v anglickém jazyce vyjádřit přání, podmínku i účelovost, ale samozřejmě i jak se na co doptáte.

Oproti klasické učebnici nám tato  nabízí i sms soutěž, ve které každá 50. sms vyhrává libovolnou další „Kostku“, každá stá pak USB Flash disk a pětistá MP 3 přehrávač. Aby se z gramatiky nestalo jen suché mentorování, obohatil stránky svým klasickým človíčkem kreslíř Pavel Kantorek. Osm obrázků se v učebnici objevuje vždy jako symbolická připomínka – zapamatuj si, poznámka, tahák atd.

Autorkou knížky je Iva Dostálová.

Angličtina v kostce pro S&S – Gramatika, vydalo nakladatelství Fragment roku 2007
Zdroj foto: www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0324 s