Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 25.6.2019, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 502
Publikovaných článků: 12671
Komentářů: 10864


MěřeníOstrovy vystoupí na břeh

08.06.2007   Jaromír Komorous   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Letošní čtvrtý ročník oblíbeného festivalu United Islands of Prague silně expanduje a návštěvník našeho hlavního města to jistě zaznamená. Kromě multižánrové hudební přehlídky „vyběhne“ na nábřeží a přilehlých ulic a obohatí centrum města kulturními slavnostmi. Záštitu nad festivalem převzal Jan Zahradil, europoslanec. Sami pořadatelé se termínem přiřadili k mnoha jiným po celém světě. Festival začíná 21.6. a to je Svátek hudby. Projekt pořadatelé přiblížili veřejnosti na tiskové konferenci 31.5. v Mánesu.

Dvacet klubů a kulturních institucí v Praze oznamuje na ten den vstup zdarma. Zahájení festivalové přehlídky Svátkem hudby musí být kvitováno všemi, co kdy vzali do ruky nějaký hudební instrument, všemi, jimž prošla hrdlem minimálně „Šla Nanynka do zelí“. Vždyť vědomí, že v tu chvíli se baví stejně v Paříži, či Londýně, ještě doutnají v Bangkoku a rozjíždí se v Caracasu je pozitivní nejen pro mě. Evropan posílí pódium v Dubai a naopak. Kéž by takovou sílu neměla jen hudba.

Pořadatelé nabízí vystoupení více než 100 kapel ze 14 zemí světa. Hlavní festivalový den zůstává sobota. V centru města vyroste 6 hudebních scén, každá se svou žánrovou nabídkou. Stage rocková, ethnofolková, jazzová, hip-hopová, scéna s pěveckými sbory a Filter Talent Stage pro vítěze soutěže United Islands of Talents. Letos běží 2. ročník soutěže. Objevování nových tváří, domácích i zahraničních, má festival ve vínku. Hledáte-li mezi účinkujícími nějakou perlu, zkusím si tipnout. Monika Načeva a Michal Pavlíček jsou pro mě firma velmi žádoucí. Totéž mohu říct o Prague Big Band Milana Svobody a kapele Gumbo Ondřeje Konráda. Ze zahraničních sázím na The Ford blues band ze států. Pokud se tam dostanete, jistě si najdete svého faforita.

Nezapomeňte, United Islands of Prague 2007, 21. a 23. červen 2007. Hlavní tepnou festivalového dění Janáčkovo nábřeží s vyňatou dopravou, ostrovy Dětský, Střelecký, Slovanský a Žofín. Zadarmo. Noční afterparty v Mánesu za 100,-. Chcete-li pestřejší obraz pak www.unitedislands.cz.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0593 s