Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 2.6.2020, svátek má Jarmil 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12874
Komentářů: 11076


MěřeníFILMOVÉ TIPY za hranicí všednosti - 2. díl

31.07.2007   Anežka Benešová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Koncem minulého měsíce jste si mohli všimnout článku, jež se na Rozhledně objevil. Jmenoval se FILMOVÉ TIPY pro romantický víkend. Stejně jako posledně, i tentokrát spojím užitečné s žádaným a druhý díl kinematografických oříšků se bude úzce týkat hlavního témata tohoto období, exotiky.

Když se řekne exotika, každému se vybaví něco jiného. Slovo jako takové se totiž řadí mezi ty, jež mají nejrozmanitější významy. Exotika v mém pojetí je jakousi směsí nevšednosti, originality a zřejmě i oním neběžným prostředím evropskému oku. Neberte proto mé tipy jako něco, co zajisté musíte vidět. Nevybírám je totiž je podle toho, jestli se mi líbily nebo ne. Tentokrát záleží jen a jen na oné rozporuplné exotice.

TIP ČÍSLO 1: Babel
Když jsem přemýšlela nad tipem, který by zde neměl chybět, byl to právě Babel, co mi naskočil jako první. Dá se říci, že je to zřejmě nejrozporuplnější film, který jsem kdy shlédla. Moc dobře si totiž pamatuji, kterak sem se rozhodla si cvičně napsat recenzi právě na Babel... Ať jsem se snažila sebevíc, nešlo mi to. Ale na jednom se moje mysl shodla: neodmyslitelně originální.
Film se skládá z náhodně propletetených zdánlivě nesouvisejících lidských osudů, které spojuje mimojiné především propast v mezinárodních vztazích.

TIP ČÍSLO 2: Gejša
Příběh filmu, který je zasazen do tajemného a exotického světa, jenž si dodnes uchovává své kouzlo, se odehrává v letech před Druhou světovou válkou, kdy je malá japonská holčička odtržena od svých chudých rodičů, aby pracovala jako gejša. Přestože má v domě nebezpečnou rivalku, které se téměř podaří zlomit její vůli, vyroste z malé dívky legendární gejša Sayuri. Krásné a zkušené Sayuri se daří okouzlit nejmocnější muže své doby, avšak sužuje ji tajná láska k muži, který je mimo její dosah...

TIP ČÍSLO 3: Svět podle Prota
Ze všech exotických tipů řadím K-PAX kvalitou nejvýše. Pojednává o mimozemšťanovi Protovi, který se dostal do psychiatrické léčebny... nevšednost sama. Jeho příběh je ovšem natolik promyšlený, že zůstává rozum stát. Nezoufejte, nepochopí-li někdo napoprvé, nic se nestane.

DALŠÍ TIPY: Červený trpaslík, Prison break a Ztracení
Od filmů si dovolím zabrousit až k seriálům, neboť nezmínit je bych si neodpustila. Všechny tři výše zmíněné seriály se totiž oné vytyčené hranice všednosti dotýkají, až ji přesahují. Kdybych je neviděla, neznala bych význam slova exotika. Té sladké, přitažlivé neznámé.

POZNÁMKA: Ve filmovém tipu číslo 2: Gejša se objevuje oficiální text distributora.

zdroj obrázku: kinomorava.xf.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2366 s