Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 5.12.2023, svátek má Jitka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13627
Komentářů: 11402


MěřeníUmí vaše děti vocabulary?

27.09.2007   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Vocabulary“, po anglicku „slovníček“, bývá nejméně oblíbenou součástí výuky na základních školách. Paní učitelka zadá okolo osmi nových výrazů, a ty se dítko musí do další hodiny naučit. Občas to jde, občas ne. K nesouvislému drcení totiž mají děti odpor. Pomoci jim můžete všelijak, nejlépe však asociacemi.

Můžete jít na procházku a ukazovat okolní věci, která nazvete v angličtině. Nebo nakreslíte velkou stolní anglickou hru, kterou dítko projde pouze, pokud si už zapamatovalo slovíčka. A nemáte-li na tohle všechno zrovna moc času, pomůže vám dobrá knížka. Musí v ní být spoustu obrázků, aby si dítko mohlo pojem spojit s obrazovým vjemem. A přesně takto učení pochopily i Rusky Natalija &Sutjuk a Jekaterina Timofejeva, když sestavily universální dětský slovníček, v němž najdete více obrázků, než textu.

Knížka 1351 Anglických slovíček s podtitulem Můj první velký slovník člení pojmy abecedně, posloupností anglickou. A4 formát zajišťuje dobrou čitelnost. Na každé stránce dítě najde okolo 8 slovíček, která jsou doplněna roztomilou ilustrací – styl decentně připomíná Helenu Zmatlíkovou (tlustá obrysová čára, plná barva, pozitivně laděné obrázky). V horním okraji rámečku se nalézá anglické slovíčko, pod ním výslovnost a vlevo dole pak český ekvivalent.

Dítě si může samo listovat doma a nenásilně se oněch 1351 slovíček naučit. Stačí, když si bude prohlížet obrázky a jeho pohled sem – tam zabrouzdá i k písemnému odkazu, co že daný obrázek věstí.

Z osobní zkušenosti konstatuji, že knížka určená pro děti někdy představuje dobrou pomůcku i pro dospěláka. Bezduché biflování nejde vždy ani ve věku, kdy se už umíme soustředit. Asociace potřebujeme vždy a tahle roztomilá knížečka nám k nim pomůže…

Můj první velký slovník – 1351 Anglických slovíček vydává Fragment

Titulní strana převzata z: www.fragment.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0414 s