Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 29.2.2020, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12821
Komentářů: 11058


MěřeníDámský sloupek

23.10.2007   Petr Šafránek   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

opak Pánského sloupku, k pozici žen v naší společnosti

Milé dámy,
srdečně a zdvořile vás zdravím, i ruce líbám. Uvolněte se, prosím, a s problémem emancipace buďte vyrovnané. Jde kupředu sama i bez vás. Návrh senátu zrušit MDŽ není přece proti vám, ale proti totalitním zvykům, kdy vy jste měly svátek a muži se při něm opíjeli. Také je to nacionální, přece se my, Češi, nebudeme podřizovat nějakým nadnárodním nápadům. Zdůvodnění je nasnadě, máme vás oslavovat každodenně. Dalším stupněm vašeho zrovnoprávnění bude důstojnější odchod žen do důchodu, v pětašedesáti jako muži. Vždyť, když by muži chodili do práce, co byste doma samy dělaly? Pokud se vám to náhodou nebude líbit, hledejte vinu i na vaší straně. Málo se totiž politicky angažujete a proto v našich politických komorách nemá kdo za vás bojovat.


Jako příklad pro vás uvedu skvělou ženu novinářku a překladatelku Marii Fantovou. Jedná se o bojovnici proti diskriminaci žen. Její osud se zdá teskný, jak tomu u mnoha vynikajících žen bývá. Cituji kousek jejího dopisu přítelkyni z roku 1914 (z MF Dnes): „Všechna moje dospělost a chtivost činu je vyburcována a celé mé vyproštěné srdce a vnímání se touží zakousnout do nějakého klubka událostí, jež jdou tak střemhlav a bezohledně kupředu. Bouřím se proti příliš pasivní a abstraktní úloze ženy, které nezbývá než pozorovat a uvažovat, když jiní se mohou rvát, a bezprostředně trpět a dávat jiným trpět.“


Vidíte, jak se to dá pěkně vyjádřit. Připravte si, pokud to tak cítíte také, místo dělání večeře řeč a zahrajte si "nebe, peklo, ráj".


Mne samého neberte vážně, vždyť bez vás by svět nebyl krásný. A obecně muži kolem vás? Nemůžete si s nimi zcela rozumět, protože každý chce něco jiného. Muž ženu a žena muže. Tomu se myslím říká antagonismus.


Mějte jen krásné dny.

Zdroj fotografie: http://www.nwhm.orgKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2346 s