Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 15.8.2022, svátek má Hana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13258
Komentářů: 11310


MěřeníNedovedu pochopit

21.11.2007   Petr Veselý   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Asi stovka přívrženců skupiny Autonomní nacionalisté se v sobotu, v den oslav české samostatnosti spojenou s demonstrací studentstva, rozhodla vykonat smuteční pochod. Oblečeni povětšinou v černých barvách vyrazili na cestu. Cílem jejich pochodu se stalo Palackého náměstí v Praze, kde položili i symbolickou rakev pro padlou svobodu.

Ta podle nich měla skonat desátého listopadu v jejich rukách. Za domnělé vrahy  považují jednání policistů při bránění pochodu radikálů starým židovským městem. Nejenže přitom zemřela svoboda, ale také měla být pošlapána jejich občanská práva. Příslušníci si možná budou muset z podrážek seškrabovat občanská práva a svobody plešatých pozůstalých. Oni se nejspíš po imaginárním obřadě při cestě domů projdou po pár nevinných hlavách nebo hrudnících. Jenomže tohle nikdo neuvidí, protože se vše odehraje v hávu noci a nějaké zapadlé uličce.
 
Osobně si myslím, že to tehdy policie vyřešila, jak nejlépe mohla a nepokazila si opět reputaci, tak jako několikrát při přehnaných zákrocích proti účastníkům CZteku. Nevznikl žádný skandál, nikdo nebyl zraněn či dokonce zabit, škody zůstaly minimální. Ovšem pokud by byl jakkoliv porušen zákon, mají postižení, tak jako každý občan České republiky, možnost podat trestní oznámení. Pokud ho však schovali do již zmíněné rakve, pak jen těžko mohou doufat v kladné vyřízení jejich žádosti.

Otázkou zůstává, co je více viditelnější. V tichu podat trestní oznámení nebo týden napínat média a říkat, že dojde k dalšímu pochodu? V jedné písničce proti fašismu se říká „Nedovedu pochopit“. Ani já v tuhle chvíli nedovedu pochopit drzost nacionalistů přijít s takovým teatrálním a zbytečným gestem v tento sváteční den. Jenom doufám, že je daleko doba, kdy se dočkáme uznávání výročí protižidovského pogromu v nacistickém Německu jako státního svátku.

Zdroj foto: ČTKKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1174 s