Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 15.8.2022, svátek má Hana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13258
Komentářů: 11310


MěřeníValentýnská párty v Chateau Rouge

25.02.2008   Petr Veselý   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pokud jste se rozhodli strávit svátek zamilovaných trochu jinak než u romantické večeře, mohli jste využít programu některého z pražských klubů. A pokud vaše kroky zamířili do komornějšího klubu Chateau Rouge, dočkali jste se příjemné směsice tvrdšího rocku v podání mladých kapel Mimosmysly, L RU nebo TBA.

Koncert zahájila sestava Mimosmysly, kterou byste podle názvu mohli zařadit do početné kategorie nemelodických punkových seskupení, ale opak je pravdou. Kapela vstoupila do třetího roku existence a se zpěvačkou Adélou Michálkovou to dozajista daleko dotáhnou. K jejímu vokálnímu projevu můžeme totiž přiřadit adjektiva jako čistý, uhlazený nebo energický. S touto sázkou to rozhodně Mimosmysly vyhrály a s Ondřejem Sovou (zpěv, kytara) se při zpívání výborně doplňují.

Mimosmysly odcházejí, pódium se mírně upravuje a přichází tříčlenná kapela se stejným počtem písmen v názvu. Ovšem, těžko říct, jestli nebylo lepší v době hraní L RU odejít s přáteli na bar. K pódiu se beztak přemístila skupinka dívek s čerstvou občankou, takže by tam sami nezůstali. Jak asi všichni víte, bicí udávají kapele rytmus. Celou dobu jsem přetrpěl a poslouchal, zdali se objeví nějaký jiný než ten základní. K mému zklamání bohužel tento moment nenastal. Až s poslední písní to všechno na chvíli pominulo a místností se nesl libý a nezmatený rock´n´roll. Avšak ani tento světlý okamžik nijak výrazně neovlivnil můj názor na toto pánské trio. Můžeme snad jen doufat, že z pobytu ve studiu, kde právě natáčí nové cédéčko, vzejde rytmičtější album.

Konečně se ale dostáváme k hlavnímu aktérovi večera. Když se měli tihle kluci rozhodnout, jaké mají dát jméno své kapely na plakáty při turné s Another way, poslali jen zkratku TBA. V angličtině to znamená to be announced, tedy po našem bude upřesněno. Kvůli nedorozumění se zkratka stala jejich oficiálním názvem a kluci toho prý nijak nelitují. Prostor klubu se naplnil skoro k prasknutí a hned, jak zazněly první tóny, uklidnil mě pocit dobře využitého času. V kapele funguje sehranost, a to i přes to, že spolu koncertují teprve krátce. A neodpustím si malou poznámku na Scottyho De Castra. Oceňuji jeho bezchybnou artikulaci (díky americkému původu) při zpěvu anglických textů, ale poznáte u něj hlas netrénovaný a nějaké hodiny zpěvu nikomu ještě neuškodily. Scotty si pouze pohrává s modulací hlasu. V klidnějších partech písniček mu to slušelo mnohem více. Na řadu přišla i menší oslava. Za prvé se zapíjely první narozeniny kapely a zároveň také vznik prvního dema. Skladby z něj si můžete poslechnout a zadarmo stáhnout na jejich stránkách na bandzone.cz.

Atmosféra klubu je jako stvořená pro setkání s přáteli. Díky menší kapacitě cítíte vlídnější prostředí a fanoušci, kteří si chtějí sáhnout na svého oblíbeného interpreta, tak mají v Cheateau Rouge jedinečnou možnost. I přes umístění klubu do centra hlavního města neskončí vaše peněženka zruinovaná. Ovšem, to už záleží jen na vás.

Odkazy:
Mimosmysly (www.mimosmysly.com)
L RU (www.lru.wz.cz)
Foto: http://bandzone.cz/tba


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0239 s