Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 15.8.2022, svátek má Hana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13258
Komentářů: 11310


MěřeníDrsné názory Neviňátek

10.09.2008   Petr Veselý   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Po pracovně stráveném víkendu v Jižních Čechách jsem s ospalou náladou usedl před televizi. Neměl jsem žádná velká očekávání z nabízeného programu. Přestože je neděle, odehrává se na obrazovce několik premiér nových pořadů. Nechci a nebudu je tu všechny jmenovat už z toho důvodu, že reklamu zadarmo přeci jen nedělám. Spíš mi krabice s pohyblivými obrázky dala nahlédnout do vlastního nitra. Stává se ze mě čím dal větší puritán a moralista. Asi jen stárnu.

Mohl bych toto své zamyšlení otevřít vyprávěním a přeháněním, jak to za mých mladých let bývalo krásné. Jistěže nebylo, ale hranice, kdy jsme začali mezi kamarády mluvit sprostě, byla někdy na přelomu čtvrté páté třídy. Ano to byla přesně ta doba, kdy jsme se naučili volovat a dodnes je nám tento ošklivý zlozvyk vyčítán. Tehdy jsme si docela vystačili. Ale kdeže loňské nadávky jsou.

Po delší době se na obrazovku vrací Pavlína Wolfová. Ano, je to ta, co kdysi s pár dalšími experty dělala diskusní pořad Áčko. Nyní na tom samém kanálu předstoupila před naše zraky s naprosto nevinným pořadem. Alespoň tak působily poutací spoty. Premiérový díl „Neviňátek“ byl totální propadák, pokud jej posoudíme v souvislosti s jeho názvem a avizovaným žánrem. V této show už to nejsou mladí lidé okolo dvacítky, ale děti ve věku pět až patnáct let, s kterými jsou probírány zásadní témata uplynulého týdne. Hledáte-li upřímné názory, nemohli jste si vybrat lépe než tuto věkovou skupinu, ale někdy děti byly upřímné až moc. Bez ohledu jestli tam je nebo není nějaká kamera, začali mluvit naprosto přirozeně. S jejich povahou se nedá nic dělat, ale při stříhání se snad slova jako třeba "sráč" mohla vyhodit. Jen jednou se cenzurně pípalo, a to při zpívání textu písničky od Gipsy.cz. Wolfová byla po celou dobu v pohodě a občas to vypadalo, že děti bičuje k ještě ostřejším výrokům.

Neviňátka se proměnila v malé ďáblíky, kteří jsou však pouze obrazem reality. Jejich otcové rozhodně nejsou jen samí dlaždičové, kteří celý den nadávají a plivají u toho na zem. Možná by stálo za úvahu zařadit Neviňátka do kategorie reality show aneb jak se vyjadřují naše děti, než takový pořad nazývat seriózně-zábavnou talk show s dětmi. Jestli to byla všechno jen ironie nebo vtip, tak gratuluji. V opačném případě si jdu do špajzu pořádně zanadávat.

Foto zdroj: nova.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina Bittnerová - 10.9.2008 - 12:37

Hm, záměrně jsem se nedívala, moderátorský styl Pavlíny W. nikdy nebyl podle mého gusta. Prostě mi neseděl, ale budiž. No pokud se nějaké děti prezentují na obrazovce takovou formou, jak píšeš, tak to potěš pámbu mít takové dítko doma... Nedělám si iluze, ale televize by měla zachovávat alespoň nějakou formu.
Myslím že ale něco podobného bylo už v nějakém rádiu, tak to přenesli na obrazovku...

Od: Jiří Kočí - 10.9.2008 - 15:20

Já se díval omylem na prvních 15minut a je to hroznej pořad. Terorista je tlustej člověk co žere lidi - opravdu dobré hodnocení. A nejhorší je, že když se dívají děti (na děti) tak těžko rozliší co je dětský blábol a co pravda... takže pro mě je to hnus fialovej a demagogie v jednom.

Od: Petr Veselý - 10.9.2008 - 19:18

Já se taky díval náhodou, když jsem dělal něco na počítači. Od teď si radši pustím rádio. Soudě podle diskuze na nováckém portále převládá vcelku jasný názor , který není odlišný od vašich komentářů. No jo asi přijdeme o jeden "zábavný" pořad. Alespoň doufám.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0334 s