Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 15.7.2020, svátek má Jindřich 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FB



Statistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12914
Komentářů: 11144


Měření



Návštěva babičky v nebi

19.10.2008   Jaromír Komorous   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V době, kdy lidem pijou krev zlaté padáky, podávané ne zrovna úspěšným šéfům, přichází spisovatel, kreslíř a scénárista Vhrsti sympaticky se zlatým žebříkem. A postaví jej k oknu Štěpánovi, kterého tak čekají nová dobrodružství. Vhrsti dozrál k další knize a přivádí Štěpána sice staršího, ale pořád malého nezbedu.

Vhrsti posbíral po světě už nejedno ocenění. Svým charakteristickým stylem je nezaměnitelný a pokud se s jeho tvorbou potkáte kdekoli, určíte autora rychle. Získal třeba Certificate of Excellence v Kanadě a za komiks Brejle zvláštní cenu poroty v Srbsku. Doma si došel pro ocenění za nejlepší komiksový web v republice.

Štěpán začíná být jeho kultovní figura. Představil ho v knize Už se nebojím tmy a teď kluka, již ostříleného i ze školních škamen posílá za dědečkem a babičkou do nebe. Ale žádná nirvána, po mracích se dá přece běhat, s andílkem Vítkem kamarádit a vymýšlet alotria, protože jejich literární tatínek Vhrsti rozhodně fantazii nezamyká pod zámek.

Jak roste Štěpán, rostou i jeho nejvěrnější čtenáři a jsou schopni učíst větší penzum písmenek. Prosté. Kniha je volným pokračováním titulu Už se nebojím tmy. V poměru text versus obrázek je prvního dvakrát víc než v předešlé, avšak ilustrace jsou vlastně tapetou každé stránky a působí pořád jako dominující prvek v architektuře knihy. Ve stavbě radosti.

              

Vzniká tak nádherná klukovská literatura, s níž je lépe na světě i těm odrostlejším. 

Optimistický pohled na svět je devíza vhodná pro každého, kdo se kdy narodil na této zemi a brodí se naší epochou. Nedivím se nakladatelství
mf , že poskytla autorovi zázemí pro vznik takových knížek. A nebudu se divit ani v budoucnosti. Vhrsti se prezentuje nanejvýš osobitě. Když dokáže rozmluvit plyšového medvídka Bartoloměje, rozváže jazyk i dalším.

Knihu pokřtil autor s přáteli a příznivci v budově Čs. rozhlasu v Plzni 6.10. 2008. Bouchaly již tradičně Rychlé špunty a z knihy se četly úryvky. Malým posluchačům se až tajil dech a velkým roztával úsměv ve tváři. Nejhezčí vysvědčení na cestu knihy ke čtenářům.
 


        

Vhrsti: Prázdniny v nebi
Vydalo nakladatelství Mladá fronta v roce 2008
Zdroj obrázků Vhrsti



Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0694 s