Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 31.5.2020, svátek má Kamila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12870
Komentářů: 11076


MěřeníVánoce 2008

20.01.2004   Zdeněk Pilný   Próza   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

A čas plyne, vládnucí strany se mění a historie se opakuje ...


VÁNOCE 2008

18.prosince 2008

Můj milý deníčku, byla jsem dnes na moji první virtuální diskotéce. Včera mi bylo jedenadvacet a tak mi to naši dovolili. Bylo to super, perfektní kinetické simulátory, bude mě zítra bolet celé tělo, přestože jsem celý večer seděla. A hudba byla taky bez chyby, můj nejnovější, implantovaný snímač fungoval bez chyby.

Jsou dvě hodiny v noci, právě začal jemný syntetický déšť, venku nikdo není, jenom občas se objeví za okny mého pokoje opozdilé vznášedlo, většinou obsazené mileneckou dvojicí.

Na té diskotéce jsem viděla zase syna Míly Ransdorfa, jmenuje se Václav, takový blbý jméno, ale mě se on moc líbí. Dělá v sekretariátu té jejich strany, ani nevím jak se ta strana jmenuje a pořád na mne nemá čas. Myslela jsem, že si vyměníme pár informací, ale nic s ním nebylo. Musím to zkusit jindy, už vím jak se jmenuje ta jejich strana – „višňová levice“. No, nevím co to znamená, ale všichni o nich teď mluví, vyhráli nějaké volby nebo co to bylo.

Jůůůů, zase už budou brzy vánoce a já už vím co dostanu od Dědy Mráze. Přečetla jsem si to na e-mailu, když to psala mamka tátovi. Už se moc těším, bude to mobil s hlasovým ovládáním a viděla jsem i fotku. Má tvar krásné náušnice, určitě mi bude slušet, hned po vánocích musím zjistit číslo na Václava Ransdorfa a už mu nedám pokoj, ať se taky věnuje trochu mně a ne jen pořád samé schůze a kontroly a zasedání a stranické aktivy a nevím co ještě.

25.prosince 2008

Venku zase už prší, je pozdě v noci, ale dneska jsem volala Václavovi z toho nového mobilu. Je to super, stačí říct jeho jméno, ozve se mi operátorka a číslo hned vytočí. Zastihla jsem ho o přestávce na vysoké škole, učí se tam nějaký marxismus a ptala jsem se ho co dostal od Dědy Mráze. Měl na mne chvíli čas a tak říkal, že dostal nějaký přístroj, kterým prý jde ovládat chování lidí, něco prý jako umělá hypnóza. Moc jsem to nepochopila, ale říkal, že to je senzační věc, jenom to prý ještě nefunguje dokonale. Musím se ho zeptat, k čemu je to vlastně dobré. Nebo se zeptám zítra taťky, on to bude vědět.

26.prosince 2008

Taťka říkal, že ten přístroj před šedesáti lety ještě neexistoval, ale už tehdy dokázali tak děsně zblbnout skoro všechny lidi u nás, že teď když to bude s přístrojem bude to hrůza. Nevím co tím myslel, ale asi to bylo dřív nějaké divné, taťka byl nějaký čas v kriminále, prý proto, že měl tehdy náš děda nějaký statek na venkově, ale pak prý se to nějak vysvětlilo a pustili ho.
Volal mi dopoledne Václav, že ten přístroj nějak moc dobře nefunguje, že z toho bude mít někdo malér, ale chce se se mnou sejít na Silvestra, tak už se těším. Půjdeme asi zase na diskotéku a pak se uvidí. Nějakou fintu na něj vymyslím.

1.ledna 2009

Milý deníčku, včera jsem strašně nastydla. Seděli jsme s Václavem venku na lavičce a skoro nemůžu mluvit, mobil mi nejde, operátorka mi pořád říká, že eviduje chybnou hlasovou identifikaci a ani Václav mi volat nemůže. V radiu hlásili, že budou nějaké předčasné volby a taťka, říkal, že zase ty prevíti vyhrajou a že by se s tím mělo něco dělat. Ale nikdo ho neposlouchá a já tomu nerozumím a holky od nás z klubu taky ne. Ptala jsem se i lidí v supermarketu, ale každý říká, že o tom nic neví ……Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Jan Hladík - 24.4.2004 - 23:04

Hm, tak tohle se mi líbí!

Od: Zdeněk Pilný - 25.4.2004 - 17:27

Díky za uznání, jenmom aby to proboha nějak takhle nedopadlo!

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0527 s