Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 7.8.2020, svátek má Lada 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12923
Komentářů: 11146


MěřeníSoutěž o knižní předlohy k filmu Kletba Měsíčního údolí

01.06.2009   redakce   Soutěže   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tentokrát Vám nabízíme soutěž netradičně spojující knižní předlohu a film. Říká se, že kdo četl knihu a poté viděl film, nelíbil se mu a naopak. Teď máte jedinečnou šanci přečíst si knihu a v případě zájmu vyrazit na film do kina. Na vaše názory jsme zvědaví.

Info o filmu :

Napínavý osud odvážné třináctileté dívenky Marušky Marryweatherové, která po smrti rodičů odjíždí žít ke svému strýci Siru Benjamínovi do Měsíčního zámku. Odhaluje temnou pravdu o prastaré kletbě, která již po staletí ničí Měsíční údolí. Zjistí, že je Měsíční princeznou a začíná pátrat po tom, co se před mnoha lety stalo s její předchůdkyní. Jen ona jediná může zlomit prokletí a navrátit klid a štěstí celému Měsíčnímu údolí i jejím obyvatelům. Má čas pouze do příštího úplňku. Maruška se s pomocí kouzelného jednorožce a lva vydává zachránit magický svět.

Film je natočen podle světoznámého bestselleru Malý bílý koníček, za který získala anglická spisovatelka Elizabeth Goudgeová prestižní ocenění Carnegie Medal. Knihu v České republice vydává nakladatelství Computer Press. Režisér Gabor Csupo (Most do země Terabithia, 2007) obsadil do hlavní role Marušky mladou hvězdu Dakotu Blue Richards, která diváky uchvátila rolí paličaté Lyry v dobrodružné fantasy Zlatý kompas (2007).


Malý bílý koníček spisovatelky Elizabeth Goudge je považován za jeden z klíčových románů, které inspirovaly J. K. Rowlingovou k napsání Harryho Pottera.
Jednou z atraktivních vlastností tohoto příběhu je skutečnost, že hlavní hrdinka je mladá dívka, což ve fantasy příbězích nebývá běžné.

Producenti vybírali pro zfilmování příběhu vhodného režiséra, který by dokázal nejlépe zpracovat jedinečnou magii knihy do filmové podoby. Cílem bylo vytvořit kouzelný film, který bude publikum bavit od začátku až do samého konce. Volba padla na Gabora Csupo – režiséra filmu Most do země Terabithia (Bridge to Terabithia, 2007).

Gabor Csupo říká: "Četl jsem scénář a okamžitě vycítil, že by z toho mohl být krásný, vizuálně velmi zajímavý film, který by zapůsobil jak na dívky, tak i na chlapce, scénář je zpracovaný pro mladé, moderní publikum. Je to příběh plný záhad a intrik, který donutí děti reagovat na mýtické části příběhu.“


Pro režiséra a producenty bylo v první fázi stěžejní najít představitelku pro hlavní hrdinku, Marušku Marryweatherovou. Castingy se konaly na Novém Zélandu, v Austrálii a poté ve Velké Británii. Jednou s přihlášených byla i Dakota Blue Richards, která si zahrála v dobrodružné fantasy Zlatý kompas (The Golden Compass, režie Chris Weitz, 2007). „Dakota pro mě byla Maruškou, jakmile vešla do dveří. Nebyl důvod hledat někoho dalšího.“ tvrdí Gabor Csupo.


Soutěžní otázky:

Kdo napsal knihu malý bílý koníček?
Kdo režíroval film Kletba měsíčního údolí?
Kdy můžeme v českých kinech spatřit premiéru tohoto filmu?Ze správných odpovědí se losují tři výherci. Soutěž končí 14.6.
Soutěžní odpovědi prosím zasílejte na soutez@webmagazin.cz , do předmětu pište Kletba Měsíčního údolí.

Více na www.kletbamesicnihoudoli.cz

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2376 s