Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 5.2.2023, svátek má Dobromila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13368
Komentářů: 11337


MěřeníVánoční album Ivety Bartošové: Ticho zpívá líp

25.12.2009   Anna Burdová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kdo letos pod stromeček dostal ještě horké vánoční CD Ivety Bartošové Když ticho zpívá, možná bude zklamán. Zpěvačka zřejmě přišla o hlas.

Ještě nedávno byla zvána českou princeznou popu. Dnes o ní jako o zpěvačce mnoho neuslyšíte, stala se hvězdou bulvárních plátků. Řeč je samozřejmě o Ivetě Bartošové. Pokud jste již měli možnost poslechnout si její vánoční album s názvem Když ticho zpívá, zřejmě pochopíte, proč je přitažlivá už jen pro bulvární novináře. Její život je bohužel mnohem zajímavější než zpěv.

Když ticho zpívá vyšlo 17. prosince a kromě nové písně, která dala název celému albu, obsahuje i tradiční koledy jako například Narodil se Kristus pán, Veselé vánoční hody či Tichá noc. Tvůrci za každou koledu navíc zařadili její instrumentální verzi, což sice na jednu stranu působí nevhodně, na druhou to vyvažuje kvalitu celého CD - zpívané verze jsou totiž otřesné.

Na albu Bartošová sice pracovala již od léta, přesto vzbuzuje dojem, jako by se nahrávalo na poslední chvíli. Zpěvaččin přiškrcený hlas se ve vyšších polohách ztrácí, takže buď šeptá, nebo zpívá falešně a slova přitom ze sebe vyráží jako tvrdá rockerka. Tradiční vánoční koledy tak v jejím podání zní spíše depresivně a k pohodové atmosféře rozhodně nepřispějí. Jedinou poměrně akvalitní písní na albu je ta titulní, kterou pro Bartošovou napsal Karel Mařík a otextoval Petr &Siška.

Bartošová při křtu CD řekla, že vzhledem k životní situaci, jíž prochází, pojala všechny písně více emotivně. Jistě to ale nejsou jen emoce, které její výkon degradovaly na značně podprůměrnou úroveň. Bez sebemenší snahy poškodit zpěvačku nebo její tvůrčí tým se dá říct, že je CD Když ticho zpívá naprostým propadákem. Někdejší zlatá slavice přišla o hlas a slibovaný comeback ve velkém stylu se nekoná, ba právě naopak. Přesto, že cena 49 korun za vánoční album vzbuzovala zprvu výsměch, už první dojem mnoha posluchačů naznačuje, že je nadsazená.

Iveta Bartošová - Když ticho zpívá
CD, trvání: 41:20 minut

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Zuzka - 25.12.2009 - 15:48

Jsem CD zklamána
Cd jsem si koupila plna očékavání, že si s rodinou zpříjemníme štědrý den. Opak byl pravdou a CD letělo do koše. Kdyby to šlo, chtěla bych vrátit peníze. Hlavně Tichá noc je hrůza.

Od: simona - 29.12.2009 - 0:00

Dobrý večer, článek zcela vystihuje náš názor. Pěvecký projev Bartošky nám připomínal zvuky, které vydává zmírající laň, místy gradující do nářeku kočky, které přišlápnete ocas. Simona + Ondřej

Od: Mates - 31.12.2009 - 12:24

Souhlasím
Nové CD IB je otřesné. Opravdu se jí krutě nepovedlo a myslím, že to byl jen poslední záchvěv agonie...

Od: Eva - 5.1.2010 - 21:06

Pořád jsem si myslela,že Ivetě všichni křivdí
Teď to ale slyším na vlastní uši,ona snad musela byt opravdu pod vlivem alkoholu,že něco takového mohla vůbec nahrát.A zřejmě má kolem sebe dobrý kolektiv, že ji chtěli taklhe poškodit tím,že toto cd vůbec pustí mezi lidi.

Od: Darina Rovná - 8.1.2010 - 21:11

Když ticho zpívá
To album je fakt otřesné. Bartošová se jen zoufale pokouší o zpěv, většinou z ní jde horký dech, plačtivá recitace s falešným doprovodem, jedním slovem hrůza.

Od: T. Čížková - 18.1.2010 - 12:23

Příšerné!!!
CD jsem si sice nekoupila, nicméně jsem z něj slyšela tři písně. Nebyla jsem ani tak zklamána, jako spíš otřesena, co z paní Bartošové vychází za skřeky. Možná by bylo lepší kdyby "zpívání" pověsila na hřebík a šla dělat něco užitečnějšího, třeba pokladní do supermarketu.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0746 s