Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 5.2.2023, svátek má Dobromila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13368
Komentářů: 11337


MěřeníKdo bude bydlet s modrým slonem?

23.02.2010   Anna Burdová   Soutěže   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jste tvůrčí a rádi byste své dílo ukázali světu? Nyní máte jedinečnou příležitost tak učinit v celostátní soutěži o Cenu modrého slona. Ať už máte ambice spisovatelské, malířské, hudební či divadelní, nebo rádi tančíte, vyrábíte z keramiky a textilu, určitě mezi deseti vyhlášenými kategoriemi najdete tu, do níž budete moci svou práci přihlásit.

Celostátní uměleckou soutěž o Cenu modrého slona 2010 vyhlásilo Sdružení Artefaktum.cz spolu se Sdružením pro zdravotně postižené Libereckého kraje o. s. Zapojit se do ní mohou nejen zdravotně postižení, ale i zdraví občané České republiky, a to bez rozdílu věku. Soutěž se totiž drží motta „bez bariér v duši i v životě“.

Projektem „Tvoříme duší…“, v jehož rámci byl pátý ročník soutěže o Cenu modrého slona vyhlášen, si organizátoři kladou za cíl představit veřejnosti výtvory zdravotně postižených a jejich přátel. Setkání nad jejich uměleckou tvorbou se v posledních letech stalo vyhledávanou kulturní akcí pro širokou veřejnost. Proto se i letos sdružení Artefaktum.cz a Sdružení pro zdravotně postižené Libereckého kraje o. s. rozhodli ve spolupráci se ZOO Liberec vyhlásit soutěž, v níž svou tvorbu budou moci představit všichni, kdo něco umí – jednotlivci i celé skupiny a organizace.

Historicky první ročník soutěže o Cenu modrého slona byl vyhlášen v roce 2006. V loňském roce poprvé akci zaštítilo i Ministerstvo kultury ČR. Do soutěže se tehdy přihlásilo 217 jednotlivců, 42 tvůrčích kolektivů, 16 ústavů sociální péče a 13 mateřských a základních škol. Přáním pořadatelů je, aby se o projektu dozvědělo co nejvíce lidí; jen tak se jim podaří začít naplňovat ambici o vytváření nových kulturních tradic.

V letošním roce organizátoři navíc připravili jednu novinku. Vyhlášen bude vítěz soutěže Osobnost roku, v níž všichni zúčastnění mohou nominovat člověka, který se podle nich v uplynulém roce nejvíce zasloužil o odstraňování bariér mezi zdravými a postiženými. Jméno osobnosti lze připsat do přihlášky, která je i s pokyny ke stažení na www.czplk.cz.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne v červnu a bude mu předcházet týdenní přehlídka soutěžních prací a uměleckých vystoupení v liberecké zoologické zahradě. Pokud chcete projekt podpořit svou účastí i vy, nezapomeňte včas poslat přihlášku. Uzávěrka je 30. dubna!

Zdroj obrázků: www.czplk.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s