Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Na počátku byl dar bohů…Úvodník: Kdosi kdysi pravil něco v tom smyslu, že nebudete-li kouřit, pít, přejídat se, hrát karty a promiňte ten výraz - „chodit za ženskýma“, nebudete žít déle, ale rozhodně vám to tak bude připadat...

Článek:
U nás se mnohem stručněji říká, že tělo má jít do hrobu zhuntované. V duchu těchto moudrostí si dovolím Vás pozvat na místo, jež by se s trochou nadhledu dalo nazvat svatyní zlozvyku, závislosti, posedlosti či smyslnosti. Záleží zcela na úhlu pohledu, jež zaujímáte. Jsem si jista, že mnozí s Vás o existenci tohoto místa nevědí a to přesto, že jsou fanatickými vyznavači ba dokonce „závisláky“ na předmětu uctívání. Dámy a pánové bez rozdílu věku, sexuální orientace, náboženství i rasy.Vítejte v „Choco-Story, Museu čokolády“.

Najdete zde vše, co jste chtěli vědět o čokoládě a báli jste se zeptat. Pokud patříte mezi uctívače této laskominy, vaše vášeň zde získá vědecké základy a podpůrné argumenty a bude inspirována k dalšímu rozvoji. Dovíte se odpovědi na všechny podstatné otázky, jako zda je bílá čokoláda ještě čokoládou, kdo poprvé přidal do čokolády cukr, kdy vyrobili první klasickou tabulku čokolády a kdo jako první odhalil čokoládu jako afrodiziakum a lék na deprese. Mnohé mýty jako například, že čokoláda škodí zdraví, způsobuje zubní kaz či zvyšuje cholesterol, zde budou nenávratně vyvráceny.

Pokud si hodláte přes léto dopřát nějaký ten malý výlet do  hlavního města, třeba kvůli návštěvě tetičky, přítele ze studií, či některé z význačných památek, a zamíříte-li při tom na Staroměstské náměstí, zajděte směrem k ulici Celetná, která sem ústí a netradiční „Choco-story, muzeum čokolády“ i s obchůdkem nemůžete minout. Jak lze zjistit na webových stránkách www.choco-story-praha.cz již nemnozí moudří sem kráčeli před Vámi, namátkou například sexuolog Radim Uzel či herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková.

Zatímco co exkurze do pivovarů, návštěvy moravských sklípků a lidových zabíjaček jsou turisticky velmi atraktivními zálibami, je čokoláda mezi těmito slastmi života, dodejme že neprávem, poněkud opomíjena. Přitom už Mayové a Aztékové považovali čokoládový nápoj za dar bohů a dokonce uctívali boha čokolády. Takže pokud už jste v místě, kde kvasí pivo byli, burčák už jste taky pili, pak rozhodně zvažte možnost přivonět k čerstvé čokoládě při výrobě pravých belgických pralinek a třeba zakoupení nějaké té menší bonboniéru. Už proto, že bohům se má projevovat náležitá úcta a vděčnost za jejich dary, zvláště pokud jsou tak skvělé.

Choco-Story
Celetná 10 (Staré město)
110 00 Praha 1
Otevřeno denně od 10.00- 19.00 hodin
foto autorka15.06.2010 - Oldřiška Skočíková