Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Čeká nás v roce 2012 konec světa?Úvodník: Mayský kalendář prý končí svou pouť a lidstvo i s celou planetou čeká již popříští rok zánik. Máme se bát katastrofy, nebo jde jen o další "kachnu"?

Článek:
V Mexiku dnes potkáte na 6 milionů potomků prastarého obyvatelstva v podobě vyspělé civilizace Mayů. Skutečně jejich předci předpověděli na pátek 21. prosince 2012 apokalypsu? Celý rozruch způsobí slavný mayský kalendář, který roku 2012 skončí. Jenže to není tak úplně pravda. Je to jako říct, že když končí kalendář pro rok 2009, končí i celé dějiny. Ale ono ne. Prostě jdete a koupíte si nový kalendář, na rok 2010. U Mayů je to podobné. Podle jejich časomíry bude právě 4 ahau 3 kankin, když by podle katastrofických vizionářů měl nastat konec. Co si o tom myslí samotní potomci tvůrců kalendáře? Že žádný konec čekat nemáme. Možná tak změny a údajně i otevření nové cesty pro lidstvo, co se týká negativních vlivů nemohou vyloučit například válku, ale o úplném konci nepadne ani slovo. Proč? Kalendář totiž nekončí!

Pátý věk za sebou sice zavře dveře, ale to jen proto, aby na svět pustil další éru. „Chápeme to jako začátek nové éry spojené s očištěním,“ upřesňují moderní Mayové. Režisér slavného filmu 2012 Roland Emmerich (*1955) se tak naštěstí svých gigantických tsunami přelévajících se i přes Himaláje nedočká. Kalendář, který odpočítá čas od roku 3114 před naším letopočtem, pouze ukončí tak zvané období baktun. Co následuje? Tisíce let, na které kalendářní počty vystačí! Prapravnavnuci a jejich dědici zažijí ještě piktun, calabtun, kinchiltun a alautun. Kdy tedy čekat další mayské šílenství? Zdá se, že počty opět „dojdou“ až 13. října roku 4772 (plus mínus dva dny). Ovšem ani tady nikdo netvrdí, že nastane konec. Jen Země má být prozářena nevídanou energií a lidstvo se ocitne na křižovatce, kde nikdy nestálo.

 
Mayský kalendář - Zdroj: www.vosvetlelasky.sk   
 
S očekávaným koncem světa nám nepomůže ani Nostradamus. Že měl ten jeho být již v roce 2000? Globální názor a obavy se nepotvrdí z prostého důvodu: Nostaradamova proroctví sahají až do roku 3797, z čehož vyplývá, že nás konec světa hned tak nečeká. Interpreti naopak tvrdí, že slovutný věštec předpovídá celou řadu katastrof, ale vyhlazení lidstva nikdy. A po onom magickém roce? Ani tehdy ne, právě naopak. Naše civilizace prý dosáhne nesmrtelnosti. Nicméně zpět k roku 2012. Podle Nostradama nás v něm čeká krvavá šarvátka - „Jeví 10, ve větru vítězí dva vládci, schovaní vojáci mají strašné zbraně a nedaleko je vyzkouší.“ Jak příhodné v dnešní době atomových a biologických zbraní! Raději si kopejte pod domem kryt, ale nebojte se, ztráty možná budou, lidstvo však nevymře. 
 
Michel de Nostredame zvaný Nostradamus (1503-1566)
Zdroj: Wikipedia
Ikonka: cynthiale.wordpress.com


14.07.2010 - Michaela Wilhelmová