Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Kruhy v obilí zase rostou! Rozhledna na místě činuÚvodník: V libereckém kraji se objevil letos zřejmě první český kruh v obilí. Rozhledna se s fotoaparátem vydala mysteriózní úkaz přímo na místo prozkoumat. Přinášíme vám exkluzivní fotografie!

Článek:
Vesničku Jítrava, dříve německy nazývanou Pankratz, najdete nedaleko Rynoltic, pod které i správně spadá. Pokud stále tápete, kam prstem na mapě zabrousit, napovíme, že jde o okres Liberec. Co by kamenem dohodil leží i chráněné Sloní skály, běloskvoucí  kameny na úpatí vrchu Vysoká. Nedaleko 80 jítravských domečků se v horkým letním vzduchem zmítaném poli objevil tajuplný kruh, který známe v různých variantách z luk i obilí po celém světě.

  
Náš reportér na místo doráží 11. července 2010 v půl osmé večer. 30metrový obrazec je vidět již dálky."Obilí již nebylo úplně polehlé," líčí. Mezi stromy lze tvar vidět již z hlavní silnice.


"Stébla utvářející obrazec byla povětšinou u kořínků zlomená nebo vyvrácená. Zajímavé bylo to, že ačkoli byl horký podvečer, v okolí a uvnitř obrazce bylo příjemně chladno, jako kdyby tam foukala klimatizace."Kdo kruh do pole vytvořil se jako vždy neví, někdo to může svést na místní nadšence, někdo klidně na mimozemskou civilizaci. Ať tak či tak, odlišné klima v jeho středu bude lámat hlavou nejednomu z nás... 

Fotograf a reportér: Marek Krištof


23.07.2010 - Michaela Wilhelmová