Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Nejlepší aquaparky Čech: Bazén s klouzačkou již nestačíÚvodník: Nechce se vám zalézat do zabahněného rybníka či rozvodněné řeky? Hupněte do bazénu! Pokud se chystáte vyrazit v celou rodinkou, zvolte aquapark. V České republice je jich skoro 20 a mají co nabídnout. Jaké mají nejlepší reference?

Článek:

Naše túra s plavkami a ručníkem v kufru auta začíná v matičce Praze. Bazénů tu je nespočet, aquaparky v podstatě jen tři. Nejoblíbenější je ten na samém kraji města -  AquaPalace Čestlice. Proč se těší oblibě právě ten? Patří k největším aquaparkům ve střední Evropě! Ukrývá v sobě tři velké bazény, a to jak pod střechou, tak s možností koupání ve venkovní části - a to i v zimě. Pro děti tu je nespočet brouzdališť, vrak lodi i i jemné vlnky ve vodních kanálech. V jednom z teplých bazénů na vás čekají akvária s nejednou rybou. Na vaše pozadí se těší šest tobogánů, z nichž některé můžete sjet na pneumatice. Sauna se bohužel doplácí zvlášť, ale za to si můžete vybrat z několika druhů. Co tu mají originálního? Například relaxační podzemí s pískem imitující poušť a oázu. Perličkou na dortu je ale potápěcí jáma. Přímo v aquaparku si můžete udělat potápěčský kurz! Až vám z něj vyhládne, za rohem máte dvě restaurace...

Kolik vás to bude stát? Ve všední dny 120 na hodinu, 600 na celý den. O víkendu ještě hůř: 150 za hodinu koupání a 750 za celý den. Alespoň jedna dobrá zpráva: děti do jednoho metru výšky jdou zdarma. 

Vířivky v Čestlicích  

Vykoupáno? Plavky nám ani nestačí uschnout a vyrážíme z metropole pryč, vstříc dalším vodním hrátkám.Stačí nám hodina jízdy a zastavujeme před nejslavnějším aquaparkem Čech. Jsme na severu v Liberci. Vítejte v Babylonu! Jedni nad ním jásají jako malé děti, druzí ohrnují nos nad typičností kýče. Na jakou stranu se dáte, je jen na vás. Považte ale, že je-li AquaPalace v Čestlicích největším vodním parkem, pak je Babylon největším centrem zábavy. Krom hotelu tu najdete unikátní kino s 3D efekty a pohyblivými sedačkami, kde na vás klidně i pustí páru, ráj všech technických rébusářů i řadu obchůdků a restaurací. Co na vás čeká v samotném ráji vyumělkované antiky? Skluzavky, tobogány, chodbičky klikatící se tajnými vodními toky, jeskyně pro soukromé čachtání a samozřejmě řada vířivek. Část schodů k tobogánu můžete překonat i provazovým tunelem. Krom toho máte v ceně sauny a dokonce lehátka solária! Pryč se vám ani nebude chtít...   

Kolik vás to bude stát? Za celý den 290 korun, děti do 140 centimetrů 240 a ty menší metru opět zdarma.  

 

Větší liberecký bazén Babylonu  

Na skvělé koupání v aquaparku nemusíte bydlet hned ve velkoměstě. Skvělý, i když menší bazén s plnou výbavou, saunou i pořádnými skluzavkami najdete například v Kolíně. Nechybí ani umělé vlny, gejzíry či vířivky. A naprostý argument pro? Cena. Přijde vás na pouhých 60 korun na hodinu, při delším pobytu se částka zlevňuje. Slevy mají důchodci, děti i studenti. Nádhera! 

 

Skluzavky v kolínském Vodním světě 

Dobré recenze utržil i poměrně neznámý Aquapark v Kravařích. Tápete-li v mysli, kde se nalézají, hleďte směrem k Opavě. Užijí si tu plavci (což se o většině těchto center říci nedá) i ti, kdo se přišli jen rochňat ve vodě. V hlavním bazénu vás skropí vodní chrliče, děla a lehnout si můžete na masážní lavice. Samozřejmě nechybí dětské bazénky, tobogán a vířivka. A cena? Všední den 70,-  a víkend o 30 víc.   

Dětský bazén Kravaře  

Naše poslední zastávka bude v oblíbeném Vyškově. Svezeme se na dvou tobogánech, zaplaveme v bazénu a zhodnotíme, že tu mají stejnou výbavu, jako v Kravařích. Navíc nás potěší finská sauna a opět i cena - 70 za hodinu. Milovníci netradičních zážitků mohou zkusit obdobu zorbingu - zavření v kouli se kutálíte po hladině. Čachtání zdar! 

 

Celkový pohled na areál. Náleží k němu i venkovní bazén.    

Fota: www.antee.cz, www.centrumbabylon.cz, www.aquapark-kravare.cz, vodnisvetkolin.cz, aquaparks.cz20.08.2010 - Michaela Wilhelmová