Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Léto skončí s Tindersticks na Střeláku!Úvodník: Užijte si poslední dny festivalové sezóny 2010 ve velkém stylu! Britská legenda Tindersticks z Nottinghamu, pod vedením barytonového mága Stuarta A. Staplese, připluje ve čtvrtek 16.září na Střelecký ostrov, kde budou poprvé za dobu svého koncertování v Česku hrát pod širým nebem! Neopakovatelný hlas Staplese a melancholické melodie na Střeláku.

Článek: Tindersticks jsou na scéně již od roku 1991, jejich debutové album, jednoduše nazvané Tindersticks, vzbudilo mezi kritiky i širší veřejností poměrně značný, kladný ohlas. Charakteristickým rysem této kapely jsou podmanivé melancholické melodie, nesoucí se v pomalém rytmu. Od té doby mají na svém kontě celou řádku alb a singlů, mnoho z nich vydaných pod jejich vlastním labelem Tippy Toe Records. Písně z jejich posledního alba, nazvaného Falling Down A Mountain, na kterém kapela takříkajíc znovuobjevuje sama sebe, taktéž zazní v areálu Střeleckého ostrova.

Do 18.00 budou probíhat zvukové zkoušky, poté se kapela uchýlí do exkluzivního zázemí na palubu lodi, kotvené za stageí. Po soundchecku se v 18:30 brány Střeleckého ostrova konečně otevřou veřejnosti. Jako support band se představí čeští Please The Trees, kteří zahrají od 19.00. Krátce po 20 hodině vystoupí na podium Tindersticks, jejichž vystoupení podpoří výjimečná světelná show.

Podle dlouhodobé předpovědi má být pravé babí léto, jako stvořené pro rozloučení s vrtošivou letní sezónou. „V případě nepřízně počasí jsou připraveny pláštěnky pro všechny návštěvníky, pevně však věříme, že jich nebude třeba“ říká Barbora &Subrtová z pořadatelské agentury Exit Music. Tindersticks nechají své kytary doznít ve 22 hodin, tím však večer nekončí. Stylová afterparty v Cafe Nona na Nové scéně Národního divadla.

Předprodej vstupenek za 850 + poplatky společnosti Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream. Nově bude možné vstupenky za 850Kč zakoupit také v Café Nona. Na shledanou.

zdroj textu agentura Joesgarage
titulka
www.mumhra.com; foto www.indyroch.es05.09.2010 - redakce