Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Flamenco live!Úvodník: Flamenco je temperamentní a přitom velice elegantní a působivý španělský tanec. &Spanělky se při flamencu vlní za zvuku kytar a kastanět, kasají bohaté sukně a v démonickém sledu pohybů rozhazují osudové pohledy na všechny strany. Jo, ale na světě nejsou jen &Spanělky!

Článek: Dozvěděli jsme se, že tanec lze provozovat v každém věku, v kdejaké špelunce. To platí i o flamencu. Co je třeba? Prkenná podlaha, zdravé nohy a rychlé ruce. Při tanci, na kytarách, kastanětách a dalších hudebních nástrojích používaných v té ďábelské hudbě. Ale to jsme na amatérské úrovni a je to stejné, jako když strejci rozdají na mariáš a maximálně přešlápnou pod stolem z levé na pravou, než dají další flek. O tom ale nechceme mluvit. Do redakce přišla pozvánka a my prostřednictvím této zveme v sobotu k návštěvě podniku. Vidět špičkové provedení flamenca se nepodaří každý den.A když se k tomu zpívá? Bizet a jeho Carmen jsou heslo v operním slovníku každému známé. Edita Adlerová se vypracovala na jednu z předních sólistek, které umí do zpěvu vložit i duši. Dovolujeme si pozvat vás uvedením malých medailonů.

Edita Adlerová - V letech 1985 - 1991 absolvovala konzervatoř v Pardubicích. V roce 1990 se v Divadle J. K. Tyla v Plzni stala nejmladší českou Carmen. Má za sebou vystupování na mnoha scénách a festivalech. Spolupracuje také s řadou orchestrů (Filharmonie Hradec Králové, Barocco sempre giovane a další). Je matkou dvou synů.

Jana Drdácká - česká tanečnice, je průkopnicí výuky flamenca na profesionální úrovni v České republice. Věnuje se mu již mnoho let a během té doby studovala u mnoha renomovaných profesorů. Flamenco vyučuje již několik let v Praze ve studiu Zambra.

Dejte volno běžným standardním tancům v těle a přijďte se podívat, jak se dá taky tančit.

titulka www.flamencoov.cz
plakát agentura J+D


07.10.2010 - redakce