Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Prosinec na Rozhledně? Řádění Vikingů se špetkou VánocÚvodník:

Barbaři plenící Řím, houfy rozdivočelých rusovlasých bojovníků, „pohanské“ rituály. Na druhé straně dalekosáhlé zaoceánské objevy, obchodní duch a statečnost, která strčí do kapsy půlku Evropy. V prosinci se podíváme na pevný zoubek Vikingům. Odhalíme tajemství run i historie. A budou-li nám severští bohové nakloněni, nahlédneme i za bájná vrata Vallhaly. Článek:

Prosinec se v cinkání vánočních zvonků a vůně čerstvě upečeného cukroví na Rozhledně přehoupne mezi cinkot mečů a věčnou slávu severských bohů i jejich lidských oveček. Germánské kmeny dodnes halí neprostupná mlha mnohých tajemství. Jejich odkaz nemizí ani dnes. Kdo nikdy o nikom neřekl, že je to vandal? Čekají nás návštěvy u Vikingů i jejich vzdálených příbuzných, pokusíme se zorientovat mezi vším božským hemžením a zkusíme jej postavit bok po boku historie. S Rozhlednou si v prosinci pod stromeček můžete nadělit i nejeden znalostní dárek. Co se třeba naučit runy?

 

Nebojte se, že zapomínáme na vánoční svátky. I na ně mezi tím vším germánským rejděním dojde. Jako každý rok, připravíme si pro vás několik vánočních receptů, a to jak na cukroví, tak na polaskání jazyka při štědrovečerní večeři. A samozřejmě, poradíme vám, jak pod stromeček nakoupit dárky originální, vtipné a zároveň alespoň trošku praktické. A chcete-li mezi čtením vytěžit i něco praktického, klikněte na rubriku SOUTĚŽE. Na tři z vás tam čeká unikátní český kalendář, který vám stihneme poslat ještě dřív, než dobalíte všechny dárky…


ikonka: vikingstailgate.com


01.12.2010 - Michaela Wilhelmová