Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - TOXIQUE? Dvě nominace na Ceny Anděl 2010!Úvodník: Akademici udělili nominace elektropopové kapele Toxique hned ve dvou významných kategoriích. Ti, známí komplexním propojením hudební perfekce a nadhledu s výpravnou výtvarnou show byli nominováni na kapelu roku a jejich album Outlet People na album roku.

Článek: Kapela podotýká: “Z andělských nominací máme radost! Hrajeme právě v Belgii, takže na večer na počest akademiků chystáme obří party plnou wafflí, kravat a legračních knírů. Moc se také těšíme na předávání cen - tentokráte v obzvláště vypečené společnosti Hany, Lucií a kluků v teplákách. To bude veliká jízda!” Na večer, kde to nakonec upečou, můžeme být právem zvědavi. Ať už na sólovou zpěvačku Toxique, jíž je Klára Vytisková, zřetelná žena, známá až extravagancí voblékání i (přiznejme to) v chování, dále bicista Roman Vícha, Jan Lstibůrek, ten sjíždí baskytaru, Patrik Karpentski vládne kytaře a Viliam Béreš má před sebou klávesy. Jsou fakt jiní.

Předávání jubilejních 20.cen Anděl 2010 proběhne 23.února v pražské Incheba Aréně, přímý přenos bude možno sledovat od 21h. v České televizi. Nevyhazujte od bedny ovladač pávě nyní. Ještě je čas. Nebo dáte na intuici? A proč ne?

Toxique stihli počátkem nového roku natočit pilotní videoklip k první skladbě alba Outlet People: Field Lines, na který se můžete těšit už začátkem března! Viliam Béreš, klávesista Toxique, ke klipu dodává: "Vybrali jsme „Field Lines“. Pro její unikátní poťouchlý zvuk a bezbřehý optimismus, kterým je nabitá k prasknutí. Dětský sbor, který na desce obstarává refrény bude ve vizualizaci singlu zastoupen čtyřmi zpěváčky z pěvěckého sboru ’Paprsek’, kteří v klipu prožijí dost zvláštní a mrazivá setkání třetího druhu. Natáčení se ujal režisér JQr, který se mimo jiné podílí na tvorbě nonkonformního queer magazínu ’Q’." Už dlouho se na domácí popové scéně tak neblýskalo a dlouho ani nebylo čím. Dočkáváme se změny? Včas? Střídáme, holomci, střídáme.

Zdroj textu: Dominika Janigová, PR Toxique 
zdroj fotografií 
www.topzine.czToxique v čele s Klárou Výtiskovou


19.02.2011 - redakce