Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Václav Havel bude slavit 75. narozeniny. Chystá se i mezinárodní výstava.Úvodník: Náš první porevoluční prezident, a mnohými stále ještě oslovovaný prezident, Václav Havel bude mít půlkulaté narozeniny. K příležitosti oslav jeho narození se chystá výstava, která mapuje život Havla v různých obdobích. Od 22. září si ji budete moci prohlédnout na Václavském náměstí.

Článek: Symbolické místo, stejně jako když se nyní konala výstava k akci Týden svobody. Na Václavském náměstí budete moci spatřit velkoformátové fotografie, které mapují život Václava Havla v různých životních obdobích, ať se to týká politických zákoutí nebo méně formálních momentů, kdy se Havel setkal i s významnými osobnostmi kulturního života. Můžete tak narazit na momentku s Madeleine Albright v sousedství se s nímkem s Annie Leibovitz. Jednotlivé situace jsou zachyceny fotoaparáty různých fotografů, kteří Havla v daných situacích doprovázeli. Jejich prostřednictvím tak můžete proniknout do zákulisí různých jednání i příjemných setkání.

Václav Havel oslaví narozeniny 5. října. Za svůj život byl spisovatelem, jevištním technikem, dramaturgem, politickým vězněm a samozřejmě i prezidentem. Jeho osobnost znají lidé po celém světě a jistě je tedy na místě, že v centru naší metropole si budou moci Češi i turisté připomenout momenty ze života našeho bývalého prezidenta.

Výstava Václav Havel se koná na Václavském náměstí od 22. září do 30. října 2011. Jednotlivé snímky budou realizovány na velkoformátových panelech. Kurátorem projektu je PhDr. Jaroslav Anděl, který je umělěckým ředitelem Centra současného umění DOX. Exteriérová výstava fotografií bude pak následována interiérovou podobou právě v DOXu. Projekt pak poputuje i do Evropského parlamentu a dalších zemí.

Zdroj: MEDIALOGUE s.r.o.
Foto: Aneta &Simonková

13.07.2011 - Aneta Šimonková