Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Iva Marešová boduje. Porazila i Leonu Machálkovou!Úvodník: Konkurzu na hlavní ženskou roli do muzikálu Lucrezia Borgia je u konce. Světe div se, nezískala ji ani Leona Machálková, ani Míša Nosková. Kdepak, novou hvězdou se stává Iva Marešová!

Článek:

V obnovené premiéře úspěšného představení inspirovaného dramatickou ságou tajemného italského rodu Borgiů si zahraje Iva Marešová. Ta se s Bárou Basikovou nepotká na prknech, která znamenají svět, poprvé. Alternovala ji už v představeních Obraz Doriana Graye nebo Dáma s kaméliemi.

Bára Basiková a Libor Vaculík  

Iva Marešová zvítězila v konkurenci dvou desítek uchazeček a porazila ostřílené muzikálové hvězdy jako Leonu Machálkovou, Michaelou Noskovou, Magdu Malou a další. Ten nejtěžší úkol ale zpěvačku teprve čeká. Své o tom ví Bára Basiková, která v Lucrezii excelovala již před sedmi lety v Národním divadle.  
 

Pánové Vaculík, Klezla a Kopta 

"Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat," svěřila se Basiková, kterou překvapilo, kolik talentovaných kolegyň na konkurz do Divadla Hybernia přišlo.  

 

 

 Míša Nosková a Leona Machálková  

 "Lucrezia by měla být něžná, přitom ale v sobě skrývat nebezpečné tajemství," prozradila Bára kritéria, podle kterých vybírala náhradnici za těhotnou Radku Fišarovou. Rozhodující slovo ale stejně nakonec padlo na tvůrce muzikálu - autora libreta, choreografie a světelné koncepce Libora Vaculíka, autora hudby Petra Maláska, autora textů písní Václava Koptu a Eduarda Klezlu, který se zhostí hudebního nastudování. Zda byla jejich volba šťastná, se ukáže v březnu 2012, kdy se muzikál vrací na prkna Divadla Hybernia.
 
 Obnovená premiéra muzikálu Lucrezia Borgia se uskuteční 10. března 2012 v
Divadle Hybernia u příležitosti 55. narozenin režiséra Libora Vaculíka.
Předprodej vstupenek byl zahájen 1. června tohoto roku.

 
Zdroj:
Eva Albrechtová


07.10.2011 - redakce