Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Víte, jak zní didgeridoo? Ondřej Smeykal vám to předvede v podzemí.Úvodník: Součástí výstavy Sochařské studio Bubec 2000-2011, která je do 19. října přístupná ve starobylém románském sklepení Staroměstské radnice, je koncert Ondřeje Smeykala. Nejznámější český hráč na australský domorodý nástroj didgeridoo vystoupí v sobotu 15. října od 18 hodin.

Článek:
Ondřej Smeykal představí svůj sólový projekt, se kterým slaví úspěchy v klubech a na festivalech po celém světě. Jeho osobitý styl hry na didgeridoo je unikátní, svérázným projevem posunuje zvukové možnosti nástroje o několik řádů dále. Maximální využití dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí v podání Ondřeje Smeykala z obyčejné „děravé větve“ jakýsi malý komorní orchestr. Mistrně sladěná a pečlivě načasovaná kompozice čistého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů, případně použití playbacku a samplingu.

Koncert Ondřej Smeykala se odehraje v kulisách výstavy Sochařské studio Bubec 2000-2011, na které jsou svými díly zastoupeni umělci všech generací spolupracující se studiem Bubec, například Milan Cais, Jiří David, Michal Gabriel, Jitka Havlíčková, Richard Kočí, Tomáš Medek nebo Čestmír Suška. Vstup do sklepení Staroměstské radnice je zadním vchodem, z přilehlého parku před kostelem sv. Mikuláše.

Sochařské studio Bubec, www.bubec.cz

Čestmír Suška: www.suska.cz

via 2media.cz


10.10.2011 - redakce