Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Československý film DŮM ohromuje v Severní AmericeÚvodník: Vypadá to, jakoby úspěšné tažení československého filmu DŮM po zahraničních filmových přehlídkách nebralo konce. Nyní si snímek režisérky Zuzany Liové odváží jednu z prestižních cen z Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs, kde byl Dům oceněn v kategorii New voices/New visions.

Článek:
Tato soutěžní přehlídka je určena novým zahraničním talentům, jejichž film zatím není v distribuci Spojených států. Domů se tak DŮM vrací s oceněním New voices/New visions Award!
 
Film Dům už v roce 2007 získal na MFF v Cannes Cenu Krzysztofa Kieslowského v scenáristické soutěži ScripTeast. V roce 2011 si ze slovenského Art Film Festu odvezli cenu za hlavní roli herci Miroslav Krobot a Judit Bárdos. Na MFF Anonimul v Rumunsku zase získal cenu diváků a na MFF Karlovy Vary byl film vybrán do sekce Variety – 10 European Directors To Watch. Nyní mu na kontě přibylo i ocenění z festivalu v Palm Springs v kategorii New voices/New visions, kde se český film prosadil vůbec poprvé v historii.
 
Na letošním 23. ročníku festivalu v Palm Springs bylo uvedeno na 188 snímků ze 73 zemí světa, navštívilo jej okolo 130tisíc návštěvníků.
 
Přízeň světových i domácích filmových kritiků a diváků film stále získává díky svému realistickému úhlu pohledu bez patosu a zbytečné poetičnosti a přesvědčivým hereckým výkonům, zvláště Miroslava Krobota v postavě Imricha. Do české kinodistribuce byl film uveden 20. října 2011.

 
Trailer filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=K9LkNtaHTRI
 
Oficiální stránka:
www.dumfilm.cz
 
Příběh nedokonalého muže snícího o dokonalé rodině.
Příběh o lásce, střetu dvou generací a touze po svobodě, která má pro každého jiný obsah.
 
Herecké obsazení
Imrich - Miroslav Krobot
Eva - Judit Bárdos
Viera - Táňa Medvecká
Jakub - Marián Mitaš
Hana - Ester Kadlecová Geislerová
 
Tvůrci filmu
Scénář a režie: Zuzana Liová
Kamera: Juraj Chlpík, Jan Baset Střítežský
Hudba: Walter Kraft
Zvuk: Lukáš Moudrý
Střih: Anna Johnson Ryndová
                                                     
 
Distributor
Falcon

Zdroj: Mgr. Lucie Stejskalová/ PEPR Consulting s.r.o.


21.01.2012 - redakce