Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Malostranská beseda, oblíbené centrum kultury a výtečné gastronomieÚvodník: Malostranská beseda oslavila dva roky od zahájení oficiálního každodenního provozu po rozsáhlé rekonstrukci. Provozovatelům se daří realizovat původní vizi: Naplnit životem historickou budovu s jedinečným geniem loci, udělat z ní po letech opět místo, kam lidé chodí často a rádi.

Článek:
Za hudbou, divadlem, filmy, výtvarným uměním, dobrým jídlem a pitím... Každý si může vybrat podle osobního vkusu, zájmů či momentální nálady.

Malostranská beseda je polohou v srdci metropole přímo předurčena stát se přirozeným centrem dění. Což ostatně potvrzuje i letmý pohled do její historie, která sahá až do doby Přemysla Otakara II! Za krásnou historickou fasádou, v pěti podlažích, s užitnou plochou celkem 3000 m2, dnes funguje moderní multikulturní centrum s nabídkou služeb a programem pro co nejširší spektrum návštěvníků.

V Hudebním a divadelním klubu, špičkovou technikou vybaveném sále pro 200 osob se odehrává klubový program uvádějící „staré bardy“, pro které byla Malostranská beseda v 80. letech takřka domovskou scénou, v osvěžující kombinaci s hudební současností nejrůznějších žánrů. Pravidelně tady hraje Vladimír Mišík, Ivan Hlas, Pavel Žalman, Originální pražský synkopický orchestr, kapely Čechomor, Hi-fi nebo Olympic. V Malostranské besedě se konaly tzv. Besední speciály – koncerty bratří Ebenů, Precedens, Radúzy, Pavla Bobka, Melody Makers s Ondřejem Havelkou, Markéty Irglové či Suzanne Vega. Své večery mají vyhrazeny populární Barování se Sandrou Novákovou i talkshow novináře Honzy Dědka. Unikátní prostor renesančního podkroví Malostranské besedy s jedinečným výhledem na historickou Prahu je sídlem Galerie, jejíž výstavní program je zaměřen na autorské výstavy známých českých umělců. Programovou nabídku Malostranské besedy doplňuje Videokavárna a Trick Bar s projekcemi filmových lahůdek, pořady atraktivních hostů i kavárenským povídáním z cyklu BlueCafe.

Všechny reprezentativní prostory Malostranské besedy, včetně separátního Karetního salonku s pokerovým stolem pro deset hráčů, je možné pronajmout pro pořádání prezentací, školení, nejrůznějších firemních či společenských akcí a setkání, a to v mimořádně flexibilním rozpětí od deseti do tisíce osob. Vše s kompletním cateringovým servisem. Pro svou optimální dostupnost, mimořádnou atmosféru (asi největším lákadlem je pro snoubence podkrovní prostor Galerie s překrásným výhledem na Pražský hrad) a maximálně vstřícný personál se Malostranská beseda stala oblíbeným místem konání svatebních obřadů.

V přízemí Malostranské besedy hosté najdou komplexní gastronomické služby: špičkový restaurant s prvotřídní českou kuchyní v moderní úpravě za příznivé ceny, tradiční pivnici s kvalitním plzeňským pivem, wifi-kavárnu a letní zahrádku v podloubí s příjemným posezením.
 


Kontakty
 
www.malostranska-beseda.cz
Malostranská beseda, Malostranské náměstí 21, Praha 1
12.05.2012 - redakce