Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - R.Rohál – Dvojí život slavných mužů (knižní tip)Úvodník: Jsou slavní a mužní, hrají precizně své role a ovládají svou profesi, ale ve svém soukromí –jak už to tak někdy chodí – jsou přece jenom jiní. Možná nejsou ani tak silní, zábavní nebo patřičně „mužní“, zato jsou z masa a kostí. Vedle svého mnohdy impozantního zjevu, svých předností a kvalit měli či mají i své slabiny, svůj soukromý život, své já, svůj sexuální apetit a vůbec život, o němž veřejnost doposud nevěděla či neví. O tom právě vypráví nová publikace, jejímž autorem je Robert Rohál.

Článek: Autor, který má na svém kontě například knihy Sukničkář?, Lesk a bída slavných českých žen, Královny českého popu nebo Vzlety a pády slavných českých žen, opět tak trochu nakukuje za kulisy a fasádu dvacítky slavných a mediálně známých mužů ať už ze zahraniční scény nebo tuzemska – jak už ostatně prozrazují jména Richard Chamberlain, Vladimír Menšík, Alain Delon, Jan Libíček, Franco Nero, Jean Marais, Eduard Cupák, Jiří Hrzán, Klaus Kinski, Jiří Schelinger, Rupert Everett, Miloš Kopecký, Gianni Versace, George Michael, Gérard Depardieu, Sean Connery, Jack Nicholson nebo Elton John…
Téměř třísetstránková kniha Dvojí život slavných mužů, kterou v těchto dnech vydává pražské nakladatelství Petrklíč, obsahuje nejen pěknou řádku černobílých fotografií, ale i kreseb Leona Svobodníka.


25.05.2004 - Zdeněk Nesvadba