Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Potřebujete vypnout? Sbalte batoh a vyrazte na kozí mejdanÚvodník: Nic chlípného za tím nehledejte, jen špetku svobodomyslnosti, přírodu, umění a samozřejmě i ony rohaté, čtyrnohé kozy.

Článek:
Tahle akce má již letitou tradici. Odehrává se během srpnového úplňku. Proč? Pro radost, kulturu. A pro koho? Slavnost je věnovaná kozám a svobodomyslnému způsobu života.

Chcete-li prožít pár dní ve volné přírodě, při muzice, divadlu, autorském čtení a setkat se zajímavými lidmi a to vše bez tlaku šoubyznysu, komerce, stánkařů a ochranky, tak přijeďte do Milkovic na Kozí mejdan.

Tentokrát od středy 1. srpna do neděle 5. srpna 2012.

Milkovice u Libáně okr. Jičín jsou statek na samotě, kde chováme kozy a osly.
(mezi Kopidlnem a Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady)

Koná se za každého počasí. Vstupné je dobrovolné a ceny lidové.

Chce-li si odpočinout od tlaku velkoměsta při manuální práci v přírodě, můžete po telefonické dohodě přijet v podstatě již teď. Můžete u nás se stanem zůstat i po skončení Kozího mejdanu a zapojit se dle vašich možností do prací na statku.

Chcete-li u nás vystoupit s hudbou nebo divadlem, případně přečíst kousek ze své tvorby nebo o někom takovém víte, neváhejte nás kontaktovat.

Čeká Vás nepřetržitá hudební produkce různých stylů , žánrů a provedení na dvou pódiích (ve stodole a na louce). Autorská čtení, divadlo, promítání filmů, malování, dětské hry, přednášky, koupání, procházky po okolí a další. K tomu bar, čajovna, vegetariánská kuchyně, moučníky, pekařské výrobky, wc, sprchy, pivo, víno, limo, zmrzlina a další je zajištěno.

Stanování v místě mezi stromy v sadě, děti, psi a další rodinní miláčci vítáni. Lepší je využít k cestě k nám hromadnou dopravu - vlakem do Kopidlna nebo Dolního Bousova, autobusem do Libáně, jelikož parkování je u nás omezené.

Další informace o milovických aktivitách najdete na www.kozy.cz .
Můžete nás najít i na Facebooku a to zde.

Na případné setkání se těší
Stanislav Penc
 
14.07.2012 - redakce