Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Divadlo na cucky se vrátilo z FrancieÚvodník: Soubor olomouckého Divadla na cucky se vrátil z francouzského Nantes, kde se účastnil dvoutýdenního mezinárodního projektu. Členové divadla se podíleli na celé řadě kreativních workshopů a v česko-francouzském týmu připravili také společné představení.

Článek: Stalo se již téměř tradicí, že Divadlo na cucky mimo hlavní sezónu vyráží do zahraničí, kde se kromě prezentace svých představení účastní i workshopů. První polovina tohoto července tak patřila spolupráci s Theatrem Spoutnik, které projekt organizovalo. „Účastnili jsme se tanečních i divadelních dílen a pracovali na představení Artefact, které se zabývalo našimi kořeny a tím, co podvědomě utváří jednání člověka,“ říká herečka divadla Dominika &Sindelková, která se společně s Divadlem na cucky účastnila i obdobného projektu v říjnu 2010 v polské Lodzi. Ten byl, stejně jako francouzské setkání, dotovaný evropským programem Mládež v akci. „Do podobných projektů se snažíme zapojit především mladší členy souboru, pro něž je to vždy obrovská zkušenost a zcela nový pohled na svět divadla,“ dodává Zdeněk Vévoda, mluvčí divadla.
 
Aktivity Divadla na cucky probíhají pod produkční záštitou občanského sdružení Divadlo Konvikt. Po opuštění prostor klubu S-cube hledají oba subjekty své stálé působiště a v příští sezóně budou provizorně působit hned na několika olomouckých scénách. Divadlo na cucky každoročně vyprodukuje na pět nových inscenací, které následně prezentuje nejen v Olomouci, ale také na prestižních českých festivalech a v zahraničí.
 
 
 (foto www.divadlokonvikt.cz)


18.07.2012 - redakce