Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Glen Hansard představí v Arše nové album – se členy The Frames a dechovou sekcíÚvodník: Irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard vystoupí 5. září v pražském Divadla Archa, kde představí své nové sólové album Rhythm & Repose vydané letos v červnu.

Článek: Na turné vyráží Glen Hansard s kompletní sestavou The Frames. „Kluci z kapely odpočívali příliš dlouho, je na čase je znovu zapojit, ať se vyřádí“, říká Glen. „Je tedy pravděpodobné, že se posluchači dočkají nejen aktuální tvorby, ale i starších písní z předcházejících období Hansardova muzikantského života,“ doplňuje ho pořadatel koncertu Marek Irgl. Překvapením pro pražské diváky, kteří měli možnost Hansardův umělecký vývoj sledovat pravidelně krok za krokem od roku 2002, bude přítomnost dechové sekce, a pokud to situace dovolí, i smyčcového kvarteta.

Sólový projekt Rhythm & Repose představuje velmi otevřenou Hansardovu bilanci událostí posledních let jeho osobního i uměleckého života. Spíše melancholicky laděný projekt natočil v loňském roce v New Yorku s americkými muzikanty bez účasti kohokoliv z domovské kapely The Frames či Swell Season (s výjimkou hostování Markéty Irglové ve dvou písních). „Hudebně se obrací spíše k americké hudební tradici, folkové mantinely jsou na několika místech překračovány až k hranici tradiční country, pojaté ovšem s Hansardovou nezaměnitelnou osobitostí,“ doplňuje Marek Irgl.

Glen Hansard přijede do Prahy pouze na skok, druhý den ihned odlétá do Dublinu. Pražský koncert bude teprve druhým v rámci tříměsíčního turné, během kterého Hansard vystoupí jak sólově s vlastní kapelou, tak i v úloze předskokana vystoupení Eddie Veddera, lídra skupiny Pearl Jam. „Praha je pro mě městem, kde hraji nesmírně rád. Jiným než všechna ostatní, snad s výjimkou Dublinu“, říká Glen Hansard. „Mám zde zázemí, přátele a cítím se tu jako doma. Na koncert v Arše se těším, je to skvělá scéna, dobře se tam hraje“, dodává.  

Vstupenky za 560,- Kč jsou k dostání v pokladně divadla Archa nebo v sítích Ticketpro a Ticketportal. Více informací na: www.divadloarcha.cz.
 
Zdroj:
Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ

30.08.2012 - redakce