Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Dvojitá porce EuroConnections čeká v zářijovém Paláci AkropolisÚvodník: EuroConnections v září uvede zajímavá zahraniční jména hned dvakrát. 20.9. zavítá do Paláce Akropolis v rámci EuroConnections Chapelier Fou a 27.9. představí jednoho z nejzajímavějších zahraničních nováčků roku 2012, berlínské duo Me and My Drummer.

Článek: Chapelier Fou - 20.9.

Louis Warynski z francouzského městečka Metz strávil svoje mládí poctivým cvičením na housle. Teprve na konzervatoři objevil, že vedle klasiky existuje i báječný svět klubové elektroniky nebo rocku. Proč jedno nebo druhé opouštět, když by mohl všechny svoje lásky spojit do jedné? Koncerty Chapeliera Fou bývají velkým zážitkem. Citlivým propojením hry na housle s elektronickou hudbou dokáže zabýbat emocemi i těch největších cyniků. Kritika o něm mluví jako o hudebním bratranci Yana Tiersena a není to rozhodně jen proto, že mu deska vyšla na stejném labelu. Letos vydal Chapelier Fou nové album Invisible, ve kterém navázal na úspěchy svého debutového alba. Jeho náladové skladby využívají sílu sofistikovaných beatů, do nichž Louis vplétá smyčky z klasické hudby či vlastních kompozic.

Vstupné: 320,-/400,-

Me and My Drummer - 27.9.

Soubor, který hudební magazíny řadí k největším překvapením letošních letních festivalů. Berlín je hlavním městem techna, proč by se tam ale nemohl urodit i zajímavý alternativní pop jako třeba ten, který hraje dvojice Me And My Drummer? Zpěvačka Charlotte Brandi a bubeník Matze Pröllochs vzali klasický formát popové písně, zbavili ho všech klišé a nadbytečných ozdob a zůstal jim jen skeleton odřený na samotnou dřeň emocí. Z jejich debutového singlu You're A Runner a alba The Hawk, The Beak, The Prey nejsou nadšení jen v Německu, ale sbírají pozitivní ohlasy i z Británie nebo zámoří. Jejich debut The Hawk, The Beak, The Prey si vysloužil oslavné recenze v magazínech New Musical Express či Rolling Stone, který je přirovnává k takovým hvězdám, jako Florence and The Machine, Bat For Lashes, Portishead či Lamb. Debutový singl You´re A Runner už několik týdnů rotuje ve vysílání českého Radia 1 a slovenského Radia FM, ale také v britském BBC Radio 1 či hudební televizi MTV.

Vstupné 250,-/290,-
 
08.09.2012 - redakce