Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Fakt hustej nářezÚvodník: Ležel nehybně na zemi a třeštil na mě oči. Zřejmě mu střely přerušily míchu i páteř. Mluvit naštěstí mohl.
"Jmenuji se Carlos Doses. Jsem seržant Legie nesmrtelných."


Článek: Jste-li nadšenci "lehkého" čtení protkaného nitkami fanatasy světa, nevadí-li vám změť jmen cizího původu skrývající bytosti živící se krví a bojující bez skurpulí proti mimozemským vetřelcům na naší planetě, pak jste právě vy cílovou skupinou čtenářů, kterým je určen nový titul nakladatelství EPOCHA.

Autorem je český spisovatel František Kotleta a na knižních pultech ji najdete pod názvem Bratrstvo krve 2 - Fakt hustej nářez.

Knihou se vrací k prvnímu dílu, ve kterém mimozemšťané zdecimovali tak trošku nepozemsky zobrazený pozemský život. V něm se zbytky upířích bojovníků vydávají do boje. Za co? Za koho? Za lidstvo.

V Bratrstvu krve 2 to mají díky nim "žluťáci" nahnuté.
To je čtenáři hned na počátku jasné. Schematismus opepřeným vším, co tahle tematika dokáže nabídnout. Místy však s přehnaným úsilím použít za každou cenu všechno, včetně surového jazyka. Koneckonců ten sem ale patří.
 Samozřejmě se hrdinové potácejí na hranici svým možností. Dokonce i tihle nesmrtelní mohou umírat. Ani nepřekvapí, že se na scéně kromě jiných objevuje mutant "posílený" radioktivním zářením.
Chvílemi se mi při četbě míhají před očima záběry z Blada, ale k tomu bych kultovní film s upírskou tematikou nechtěla opravdu přirovnávat.

Nenáročnost, schematismus, křeč. Ale proti gustu žádný... Třeba vám bude chutnat.

  07.10.2012 - Julie Kolocová