Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Štěpánka Duchková touží po kočce, ale nemůže ji mít.Úvodník: Podpořit všechny organizace a lidi, kteří se starají o opuštěná, nechtěná, odložená a mnohdy týraná zvířata, přišlo do Hoffmanova dvora ve Vinoři téměř 3 500 lidí. Organizátorům největší umisťovací výstavy šlo o to, najít opuštěným zvířatům nový domov a pro ty neumístěné zajistit věcné dary, jako jsou konzervy, granule, deky atd., alespoň na nejbližší období.

Článek: Každý návštěvník mohl tyto dary buď přinést nebo zakoupit přímo u vstupu do areálu. Té druhé možnosti využila i moderátorka Štěpánka Duchková, bubeník kapely ŠKWOR Martin Pelc nebo podnikatelka Anna Mayzus, proslulá svou láskou ke zvířatům, která nejen zakoupila krmení, ale věnovala i finanční dar.
"Nedokážu pochopit, jak může člověk ubližovat bezmocnému zvířeti," reagovala rozhořčeně Štěpánka Duchková, poté, co si vyslechla šokující příběhy některých týraných psů a koček. "Hned bych si odnesla kočičku, ale jsme pořád na cestách, neměl by se o ni kdo starat ...," vysvětlila, proč doma zatím žádné zvířátko nemá.Akce, jejíž hlavním cílem bylo pomoci týraným nebo opuštěným zvířatům, také poskytla návštěvníkům chovatelské poradenství. V doprovodném programu nechyběly ukázky psích sportů a výcviku, veterinární dozor, "zvířecí záchranka", ale i soutěže nebo dětské koutky. Nejvíc soutěžících se přihlásilo do již tradiční soutěže o nejkrásnějšího voříška "Vinořský voříšek"."Snu zvířat", jak organizátoři  setkání nazvali, se zúčastnilo 30 psích, 12 kočičích a 6 smíšených útulků.

Ze 118 psů našlo svůj nový domov 51 psů,  ze 147 koček bylo umístěno 29.  O těch, kteří neměli to štěstí a na své páníčky ještě čekají, se dozvíte více na stránkách www.senzvirat.cz nebo facebooku Kloboukfilm, kde naleznete nejen fotografie a příběhy některých psů a kočiček, ale i kontakty na útulky.
 
Zdroj: kloboukfilm.cz04.10.2012 - redakce