Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Festival integrace Slunce nabídne dvě divadelní premiéryÚvodník: Od 7. do 11. listopadu se pražský Palác Akropolis opět promění v místo setkávání těch, kteří se nebojí dělat věci jinak. Festival integrace Slunce poskytuje prostor všem: dětem, zdravotně postiženým, studentům, seniorům, profesionálům. Bude se hrát divadlo, bude se zpívat i tančit.

Článek: Podzimní část osmnáctého ročníku Festivalu integrace Slunce začíná ve středu 7. listopadu. Večerní divadelní premiéra HORORET 3 H v podání Divadelního souboru VERVA s podtitulem „povídky a písničky nevhodné pro útlocitné dušičky“čerpá například ze staropražských kupletů o mordech a jiných zločinech, objeví se zde dvě jednoaktovky, ve kterých se odehrají velmi rafinované zločiny. Diváci se také dozvědí, jak neblaze může skončit i tak příjemná akce, jako je vesnická zabíjačka.
Také dětské publikum se může těšit na premiéru loutkové pohádky &SÍPKOVÁ RŮŽENKA v podání LouDkového divadélka Remedium. Spolek seniorů Proměna zakončí v neděli 11. 11. letošní festival svojí novou hrou VOĎ VÁS PÁNBŮ!
Další večerní programy tvoří koncerty a divadelní představení studentského souboru &Skorně.
Dopolední programy budou již tradičně sestaveny z vystoupení souborů dětí
a studentů ze speciálních M&S, Z&S, S&S či dospělých ze speciálních ústavů.
Všichni zdravotně postižení mají vstup ZDARMA.
 
Festival integrace Slunce se koná v Paláci Akropolis již osmnáctý rok –
a to v jarním a v podzimním termínu. Pořádá ho o. s. Sukus ve spolupráci s Junior Klubem na Chmelnici a Art Frame Palác Akropolis, za podpory Hlavního města Prahy a Městské části Praha 3. Pod záštitou: Paní senátorky ing.arch.Daniely Filipiové
a Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové


05.11.2012 - redakce