Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Krásná Kristína bloumá po ČeskuÚvodník: Půvabná slovenská zpěvačka Kristína, která si početnou základnu fanoušků v Čechách i na Slovensku získala megahity Horehronie, Pri oltári nebo V sieti ťa mám, vyjela na turné po českých a moravských městech.

Článek:
Kristína Horehronie Tour 2012 začalo 25. října v Ostravě a vyvrcholí závěrečným vánočním koncertem 21. prosince v Třinci. Během necelých dvou měsíců se tato výtečná zpěvačka s výrazným, osobitým hlasem a projevem představí například i v Českých Budějovicích, Plzni, Brně a samozřejmě v Praze!

Kristína v novém koncertním programu v doprovodu kapely zazpívá nejen všechny své dosavadní hity, ale i žhavé novinky z aktuální desky Na slnečnej strane sveta, včetně singlu Jabľčko, který s úspěchem rotuje českými a slovenskými rádii. Všechny koncerty začínají ve 20 hodin.  

Uprostřed vrcholících příprav na podzimní turné Kristína začátkem tohoto týdne stihla představit videoklip ke své singlové novince Viem, lebo viem z alba Na slnečnej strane sveta. Autory atraktivní obrazové podoby letního reggae hitu jsou Tomáš Kasala a Michal Navrátil. “Jsou to talentovaní tvůrci, jejichž práce mě velmi oslovila. Spolupracovali s Celeste Buckingham, Monikou Bagárovou nebo Benem Cristovalem,“ dodává Kristína.

Klip si můžete přehrát zde:
https://www.youtube.com/watch?v=shbtTSeEOqA
 

Kompletní seznam koncertních zastávek Kristína Horehronie Tour 2012: 
9. 11 .,  20:00 hod. - Praha, klub Lávka
10. 11., 20:00 hod. - Plzeň, klub club21
16. 11., 20:00 hod. - České Budějovice, klub KC Art
22. 11., 20:00 hod. - Ústí nad Labem, Dům kultury
23. 11., 20:00 hod. - Slušovice
21. 12., 20:00 hod. - Třinec, vánoční koncert v KD TRISIA

Kristína Peláková sa narodila 20. srpna 1987 ve Svidníku na Východním Slovensku. V roce 2006 úspěšně ukončila studium hudebně-dramatického oboru košické konzervatoře. Ve stejném roce začala spolupracovat s renomovaným hudebním producentem a autorem Martinem Kavuličem. Její první hudební úspěchy jsou spojeny s vydáním prvního singlu Som tvoja v roce 2007. Do širšího povědomí se na Slovensku dostala v roce 2008 díky singlu Vráť mi tie hviezdy ’08 a Ešte váham, který později získal nominaci v kategorii Hit roku 2009 v anketě Slávik. S názvem …Ešte Váham následně vydala debutové album, později oceněné zlatou deskou. Při práci na tomto albu začala spolupráce se známým básníkem a textařem Kamilem Peterajem.

V létě roku 2009 vydala úspěšný singl Stonka, který obsadil druhé místo na žebříčku IFPI nejhranějších slovenských písní, a zároveň s ním prorazila v českých rádiích. Koncem tohoto roku se Kristína zúčastnila soutěže Eurosong 2010 se singlem Horehronie, kterou nakonec vyhrála a reprezentovala Slovensko na celoevropské soutěži Eurovision Song Contest 2010 v norském Oslu. V létě 2010 podepsala smlouvu s vydavatelstvím Universal Music v Slovenské a České republice. Následoval nový singl V sieti ťa mám, který dominoval slovenskému éteru na prvním místě nepřetržitě 13 týdnů. Na podzim téhož roku vydala druhé album V sieti ťa mám, opět ve spolupráci s autory Martinem Kavuličem a Kamilem Peterajem. Za album převzala platinovou desku. Koncem roku 2010 získala významné ocenění Rádio Slávik a Hit roku 2010 v anketě Slávik. Další úspěšný singl Pri oltári vyšel na jaře 2011.

Při příležitosti konání Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2011 na Slovensku nazpívala Kristína oficiální píseň šampionátu Life is a Game.
Rostoucí úspěch v České republice přinesl Kristíně prestižní cenu hudební stanice TV Óčko – Zpěvačka roku 2011. Singlem Jabĺčko, který se do médií dostal v dubnu 2012, předznamenala vydání třetího alba Na slnečnej strane sveta v červnu 2012.
 


 

 

Kontakty

 
www.kristinamusic.sk, www.facebook.com/kristinapelakova
www.umusic.cz, www.facebook.com/UniversalMusicCzechRepublic
 
Mediální servis: 2media.cz09.11.2012 - redakce