Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Zazpívejte si s dětmi koledy. Ježíšek vám pomůže!Úvodník: Hledáte dárek pro celou rodinu? Od prťat až po maminku? Nalaďte štědrovečerní náladu na tradiční české koledy. Zpívat bude celá familie!

Článek: Na pěknou zimní říkanku, kterou vaše robě může ohromovat Mikuláše a sklidit tak kromě pochvaly i pěkné laskominky bez uhlí a brambor, je již sice pozdě, ale zato na vánoční koledy je ten nejpříhodnější čas! Vytáhněte klávesy, kytaru, nebo alespoň pěkně procvičte hlasivky, publikace Ježíšek – vánoční koledy a říkadla vám ukáže, že bez zpívání tradičních písniček to nejsou pravé Vánoce.

Pevná černá kontura a rozjásané barvy správně cílí na nejmenší "čtenáře". Text si zatím sami nepřelousknou, ale od toho tu jsou rodiče. Obrázky jsou jednoduché a poutavé, mixují však dva styly, z nichž jeden má s tradičními českými Vánoci společného jen pramálo. Skřítci a pohádkové bytosti do nich zkrátka nepatří. To je ale také jediná připomínka, kterou lze k této knížce mít. Výběr je zdařilý, kombinuje říkadla s písněmi a v celobarevné publikaci s tvrdými deskami a velkým formátem má šanci připoutat dětskou pozornost. A o to jde. Aby děti věděly, že česká tradice není červený Santa Claus na lahvích Coca Coly...

Pokud máte pocit, že kromě zpívání mají děti vědět o Vánocích i špetku víc, například, proč se na &Stědrý večer pouštějí ořechové skořápky s malými svíčkami, odlévá olovo nebo věští budoucnost, pak si přikupte ještě v roce 2010 vydanou publikaci Ježíšek vypráví o vánočních tradicích (autory jsou František Ber, Stanislav Hájek a Pavel Baštýr). Určena je - stejně jako výše zmíněná kniha - pro škvrňata od čtyř let a její cena je stejná, jako u Vánočních koled a říkadel.


Ježíšek – vánoční koledy a říkadla
Ilustrátor/ka: Táňa Mychajlyšynová
ISBN: 978-80-253-1604-7
Rozměry v mm: 216x276
Počet stran: 32
Vydalo nakladatelství Fragment
Doporučená cena 199 korun, v e-shopu Fragmentu 169,-20.12.2012 - Michaela Wilhelmová