Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Dárek na poslední chvíli? Film VÁŇA vychází na DVD s unikátními bonusyÚvodník: Časosběrný filmový dokument režiséra Jakuba Wagnera Váňa s podtitulem Největší závod je život sám vychází na DVD.

Článek: Jedinečnou příležitost nahlédnout do života legendárního žokeje Josefa Váni, do zákulisí atraktivního dostihového sportu, chovatelství a tréninku koní, si v kinech nenechalo ujít téměř 10 000 diváků. Film, který měl premiéru 6. září, za tři měsíce promítání utržil milion korun, což Váňu řadí do první desítky nejúspěšnějších dokumentů od roku 1995 a mezi tři nejúspěšnější dokumenty letošního roku!

DVD Váňa v rozšířené edici na dvou discích nabízí kromě pětasedmdesátiminutového filmu o nezdolném sportovci a osobnosti evropského formátu hned několik mimořádně atraktivních bonusů. Především dodatečný komentář Josefa Váni a režiséra Jakuba Wagnera k celému filmu, ve kterém Josef Váňa prozrazuje řadu zásadních detailů ze svého života. Velmi otevřeně hovoří také o klinické smrti v Baden Badenu. Dalším cenným bonusem je exkluzivní průřez všemi 26ti ročníky Velké pardubické, kterých se Josef Váňa v letech 1985 až 2012 zúčastnil.  Nejslavnější tuzemský dostih dokázal osmkrát vyhrát jako jezdec a devětkrát se z vítězství svého svěřence radoval v pozici trenéra.  Součástí DVD je klip k písničce V nedohledné dálce cíl Michala Horáčka a Lucie Šoralové, kterou nazpíval Michael Kocáb. DVD Váňa může být vhodným vánočním dárkem nejen pro milovníky dostihů.

Dokument Váňa natočil režisér Jakub Wagner s kameramanem Viktorem Smutným. Producentem filmu je Kryštof Šafer, Bull Film, koproducentem Česká televize.

www.filmvana.cz
 
Oficiální videoklip k filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=j_Wd2hpnA0Q&feature=share24.12.2012 - redakce