Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Hluboká pravdaÚvodník: Skutečně je nutné prolévat hektolitry krve v nekonečných válečných konfliktech? A proč si pod nohama ničíme to jediné, co máme - planetu Zemi? Vědec Gregg Braden stojí na pomezí dvou světů. Toho, kterého umí dnešní věda uchopit, a pak toho druhého. Odpovědi na otázky nachází na hranicích obou...

Článek:
O Greggovi Bradenovi jste již na Rozhledně mohli pár řádků číst. Respektive o jeho skvěle se prodávajícím počinu Matrix, božský zdroj. Pomocí dvaceti klíčů vědomého tvoření nás učí, že nemoci můžete hodit za hlavu a cesta šťastného života otevřít za pomoci postrčení věcí budoucích tak, aby se staly současností. Recenzi na knížku Matrix, božský zdroj si můžete přečíst zde:
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=9242


Řeklo to již mnoho lidí a řekne to i Braden: Historie se opakuje. A co když právě teď míříme ke konci jednoho z těchto cyklů, aby se svět opět stočil do další smyčky? Vyvstává ale otázka, proč se věci opakují, aniž by se lidstvo poučilo. Nebo právě proto?

"Téměř každý z nás cítí, že se světem není všechno v pořádku a že by se s tím něco mělo udělat. A to dřív, než se zničíme v krvavých konfliktech a vydrancujeme veškeré bohatství naší planety. Dokud ale neporozumíme tomu, co a proč je špatně, nedokážeme se tomu ani postavit. Pro odpovědi musíme ovšem hluboko do minulosti, daleko před zmapovanou historii, kde nás čekají ohromující zjištění. Napadlo vás někdy, že civilizace je mnohem starší, než se nám předkládá ve školách? Nebo že válčení není lidstvu tak vlastní, jak se domníváme?" říká autor.

Gregg Braden není esoterik, naopak. I když se jeho teorie zarytým odpůrcům alternativního vnímání světa mohou zdát někdy přitažené za vlasy, Braden razí cestu poznání skrze vědu. Stejně jako v Matrixu naráží na téma konstrukce reality a ukáže také cestu pomocí jednoduchých klíčů, kterak, lidově řečeno, změnit svět i sebe sama dřív, než bude pozdě.
 


Hluboká pravda
Gregg Braden

Nakladatel: Metafora
Originál: Deep Truth
ISBN: 978-80-7359-340-7
312 stran
cena 299,- v e-shopech 269,-

28.02.2013 - Michaela Wilhelmová