Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Nadějné vyhlídky: Odedneška v kinech!Úvodník: Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamové. Je to excentrická a podivínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo.

Článek: Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá.
 
O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu  neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý        a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet       o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiníci a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží…
 
Zfilmování stejnojmenného Dickensova románu bylo svěřeno režiséru Miku Newellovi, který si získal oblibu u diváků např. filmy Čtyři svatby a jeden pohřeb či Harry Potter a ohnivý pohár. Do hlavních rolí byli obsazeni Jeremy Irvine (Válečný kůň), Holliday Grainger (Anna Karenina, Miláček), Ralph Fiennes (nominace na Oscara za filmy Schindlerův seznam, Anglický pacient) a Helena Bonham Carter (nomi-nace na Oscara ve filmech Králova řeč, Křídla vášně). 
 
 

 
Premiéra:   24.1.2013
Originální název:      Great Expectations
Stopáž:    128 minut
Přístupnost:   nevhodný do 12 let
Režie:   Mike Newell
Scénář:  David Nicholls
Kamera:   John Mathieson
Hudba:  Richard Hartley
Hrají:  Jeremy Irvine, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Holliday Grainger a další …
Internet:  www.bioscop.cz
 

 24.01.2013 - redakce