Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - SÍLA LÁSKY - TV tip - Jak se řeší nevěra ve VirginiiÚvodník: Když původně švédský režisér Lasse Hallström přišel v roce 1991 do Hollywoodu byl proslulý jako úspěšný tvůrce videoklipů, filmu o skupině ABBA a hlavně celovečerním dramatem MŮJ ŽIVOT JAKO PES, s nímž sahal po Oscaru za neanglicky mluvený snímek.

Článek:
Prvním snímkem za oceánem - romancí JEDNOU DOKOLA - sice neoslnil, ale pak přidal mimořádně zdařilé drama CO ŽENE ROBERTA GRAPEA s Johnny Deppem a Leonardem DiCapriem. O stálou práci od té doby měl a má postaráno.

Televize se nyní vrací k jeho filmu SÍLA LÁSKY, který natočil v roce 1995. Opět se mu podařilo získat populární a slavné představitele do hlavních rolí, především Julii Robertsovou. A také měl dobrý scénář z pera texaské autorky Calliee Khouriové, která se již stačila zařadit mezi přední hollywoodské tvůrce třeba scénářem i u nás známého filmu THELMA A LOUISE, za něhož získala Oscara. Ta zasadila melodramatický příběh do prostředí, které dobře zná - na jih Spojených států do malého městečka a do prostředí koňské farmy, kde se právě připravují jezdecké závody.

Julie Robertsová hraje mladou spokojenou ženušku Grace. Vedle toho, že musí řešit problém jaký jezdec vyjede s koněm jejího otce náhle před ní vyvstane něco, co silně ovlivní její život - přistihne manžela (Denis Quaid) při nevěře. Jestliže si řeknete, že to je ve filmu (a vlastně i v reálném životě) dnes poměrně banální záležitost, pak Grace se málem zřítí svět. S něčím podobným v životě nepočítala. Přemýšlí, v čem udělala chybu a snaží se najít řešení. Řešení rozumné - ne tak radikální jako jí radí její feministická sestra Emmy (Kyra Sedgwicková). Navíc v tak trochu podobné situaci se ocitne i její otec Wyly (Robert Duvall), na něhož se rozlobí dosud poddajná manželka Georgie (Gena Rowlandsová). Je jasné, že v melodramatu, jak je žánr filmu nazýván, dcera i otec dokáží nástrahy lásky překonat, i když nic už nebude takové jako předtím...

Působivé obrazy filmu nasnímal slavný bergmanovský kameraman Sven Nykvist. Natáčel v exteriérech vybraných v amerických státech Georgia a Jižní Karolína. SÍLA LÁSKY je typickým hollywoodským zábavně - oddechovým filmem s problémky, které zaujmou především ženské divačky. Není pochyb, že zaujme, pobaví, nenudí - ale žádné velké umění nečekejte. T

Foto: movies.tvquide.com, lifestylefile.tumblr.com

********************************************************************
SÍLA LÁSKY (Something to Talk About)
USA 1995, Režie Lasse Hallström,
uvádí Film plus premium v pondělí 8. listopadu od 19,15 hodin 
 
 
 

05.11.2021 - Stanislav Polauf